Zagrljajem do Guinnessovog rekorda i pomoć oboljelima od rijetkih bolesti

Pridružili smo se kampanji „Zagrli za Guinness, zagrli za rijetke“.

Kampanju „Zagrli za rijetke bolesti“ pokrenuo je prošle godine Hrvatski savez za rijetke bolesti povodom obilježavanja Međunarodnog dana rijetkih bolesti. Cilj kampanje bio je podići svijest javnosti o potrebama ljudi koji boluju od rijetkih bolesti.

S obzirom da je kampanja bila uspješna (što možete vidjeti u ovom videu https://www.youtube.com/watch?v=TyqtiiVPe-A), Savez za rijetke bolesti odlučio se ove godine proširiti ju i prijavili su se za obaranje Guinnessovog rekorda u kategoriji najvećeg online foto albuma zagrljaja. Odabrali su slogan „Zagrli za Guinness, zagrli za rijetke“.

I mi smo se odlučili pridružiti ovoj akciji te je čitav današnji školski dan protekao u znaku zagrljaja. Ukupno smo uslikali stotinjak fotografija i postavili ih na mrežnu stranicu Hug For Rare gdje se prikupljaju sve fotke za ovu akciju, a nekoliko njih možete vidjeti i u ovom članku.

I vi se možete još danas i sutra uslikati u zagrljaju s vama dragim osobama i postaviti sliku/slike na stranicu www.hugforrare.com i na taj način podržati oboljele od rijetkih bolesti, a u isto vrijeme pomoći u obaranju Guinnessovog rekorda.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 26. 2. 2016.