Korisnik:

Rječnici
Učenička zadruga "Dukat"

Učenička zadruga „Dukat“

Osnivačkom skupštinom 17. veljače 2017. započeli smo s radom naše Učeničke zadruge „Dukat“, a 17.3. na sjednici Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva prihvaćeni smo kao član te smo sada dio zajednice koja broji 493 učeničkih zadruga diljem naše lijepe Hrvatske.

Zadruga broji 57članova (7 voditelja i 50 učenika)– od 3. do 8. razreda OŠ Tordinci. Ukrasni i uporabni predmeti nastaju suradnjom sekcija zadruge: domaćinstvo, likovna skupina, eko skupina, cvjećari, vjeronaučna skupina, kreativna-eko skupina i mali ekolozi.
Voditelji sekcija su učitelji: Iva Babić, Lidija Flinčec, Andreja Vincek Ević, Marija Škrobo Arambašić, Lucijana Marković i Valentina Čutura.

Ciljevi učeničkog zadrugarstva:
Svaka školska aktivnost je usmjerena na učenike i ima svoje jasne ciljeve pa tako i učeničko zadrugarstvo koje razvija prvenstveno poduzetničke kompetencije.
 Poučavati poduzetništvo u školi znači razvijati kod učenika kreativnost, inicijativnost, neovisnost, timski rad i osviještenost o mogućnostima samozapošljavanja. Vještine samostalnog postavljanja ciljeva i planiranja rezultata razvijaju se kroz praktično iskustvo primjene tih vještina u školskom okruženju i izvan njega.
Zadrugari će nabavljati materijal, opremu i sredstva za rad. Pri tom će primati i obavljati određene usluge. Ulagati znanje, vještine i sposobnosti stvarajući nove proizvode. Proizvode stavljati u promet, reklamirati, prodavati, podmirivati troškove, ostvarivati određenu financijsku dobit.
Učenici će na taj način stjecati osnovna znanja o privređivanju, prihodu, rashodu i ostvarenoj dobiti, podnositi izvješća o radu te uz pomoć svojih mentora organizirati upravljačke strukture učeničke zadruge.

Voditeljica učeničke zadruge:

Valentina Čutura

About school

Gdje se nalazimo?

Klub prijatelja škole

« Travanj 2020 »

Ispis statistike od 15. 12. 2009.