Erasmus+ KA1 projekt "Učionica bez zidova"

U Osnovnu školu Tordinci početkom svibnja 2017. stigla je sjajna vijest. Naime, Agencija za mobilnost i programe EU odobrila nam je Erasmus+ KA1 projekt „Učionica bez zidova“ te dodijelila 11.965,00 eura financijske potpore za njegovu provedbu. KA1 ili Ključna aktivnost 1 označava mobilnost u svrhu učenja za pojedince.

Osnovna škola Tordinci već tri godine aktivno sudjeluje u eTwinning projektima. Što je eTwinning? eTwinning je platforma za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd) koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. Radom na projektima s kolegama iz škola diljem Europe upoznali smo se s mogućnostima konstantnog usavršavanja putem online seminara, webinara, a jedan naš učitelj je sudjelovao i na kontaktnom seminaru u Krakowu nakon što je njegova prijava bila među 4 odabrane iz cijele Hrvatske.

Radom na eTwinningu upoznali smo se i s drugim programima u nadležnosti Agencije za mobilnost i programe EU, a koje se tiču obrazovanja i osposobljavanja učitelja kao što je Erasmus+. U sklopu Erasmus+ programa nalazi se i Ključna aktivnost 1 - mobilnost u svrhu učenja za pojedince. Kako bi saznali više o KA1 aktivnosti krajem prošle godine sudjelovali smo na seminaru na kojem smo upoznali način pisanja prijave za KA1. Na Učiteljskom vijeću smo prezentirali KA1 i izabrali 5 učitelja koji žele sudjelovati u projektu. Tijekom zimskih praznika marljivo smo radili na pisanju projekta “Učionica bez zidova” jer je rok za predaju bio 2.2.2017.

Početkom svibnja stigla nam je obavijest da je naš projekt među 29 prihvaćenih projekata iz škola diljem Hrvatske te da ćemo dobiti financijsku potporu u iznosu od 11.965,00 eura za provođenje istog. Tijekom projekta naših 5 učitelja će sudjelovati na višednevnim stručnim seminarima u Coventryu, Lisabonu i Bologni, a stečena znanja će diseminirati  svojim kolegama u školi kako bi svi zajedno podigli kvalitetu poučavanja na višu razinu. Korist od ovog projekta prvenstveno bi trebali imati učenici naše škole, a onda i svi ostali uključeni u život škole (roditelji i lokalna zajednica). Tijekom projekta učitelji imaju dužnost izvještavanja i diseminacije stoga pratite našu školsku stranicu kako bi vidjeli na koji način se provodi projekt.

Projekt je sufinanciran sredstvima programa Europske unije Erasmus+.

Projektne vijesti

Rumunjski tjedan u OŠ Tordinci

U tjednu od 24. do 28. travnja Osnovna škola Tordinci je bila domaćin učiteljima i učenicima iz Şcoala Gimnazială „ I.G.Duca” iz rumunjskog grada Petrosania. Oni su u sklopu svog Erasmus projekta „Dont be mean behind the screen“ odabrali našu školu za svoju mobilnost. Do suradnje dviju škola došlo je nakon što su ljetos ravnatelj i Erasmus koordinatorica iz Petrosania posjetili školu u Tordincima.

:: opširnije ::

objavio: Bruno Sekereš  datum: 2. 5. 2023. 19:48