Lude maškare u našoj školi

Jučerašnji školski dan uveselili smo šarenim maskenbalom. Maskirali su se i učenici i učitelji, dobro se zabavili uz pjesmu i ples, svima pokazali svoje maske i osladili se prigodnim pokladnim slasticama.

U Tordincima su nam se svi učenici prvog razreda maskirali u vile, princeze, vještice i druge likove iz bajke. 2. i 3. razred su nam svojim maskama predstavili različite životinje, a učenici četvrtog razreda upoznali su nas s različitim zanimanjima. Bilo je tu nogometaša, liječnika, majstora, kuhara, učiteljica pa čak i jedna slikarica.

Svaki razred je svoje maske predstavio uz pjesmu i ples, a nakon toga su svi zajedno otplesali lude fašničke plesove i počastili se krofnama za užinu.

U isto vrijeme se u Antinu maskirana povorka uputila iz škole na zabavu u Lovački dom.

Slučajni prolaznici mogli su vidjeti kako mjestom zajedno šeću anđeli, klaunovi, gusari, lovci, zidari, policajci pa čak i Drakula. U Lovačkom domu su ih dočekali kolači, kiflice, fritule, sokovi koje su pripremili roditelji naših učenika.

Odmah se zaplesalo, a nakon plesa je uslijedilo predstavljanje maski. Na kraju je održan izbor najboljih maski koje su dobile slatke nagrade.

Ostale slike s našeg maskenbala možete pogledati u galeriji.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 10. 2. 2016.