Božićna bajka u Tordincima

Jučer, 16. prosinca 2015. po sedmi smo put održali naš tradicionalni Božićni sajam.

Već treću godinu zaredom Sajam smo održali u Općinskom domu u Tordincima. Posjetitelji Sajma mogli su razgledati štandove razredne nastave, vjeronaučne skupine i eko-štand na kojem uvijek predstavimo proizvode izrađene kroz projekt Međunarodne Eko-škole. Došli su nam i dragi gosti, članovi Udruge za pomoć osobama s mentalnom retardacijom „Vukovarske iskrice“ te po prvi put učenici i učitelji OŠ Ane Katarine Zrinski iz Retkovaca.

Sa štandova su nas mamili različiti božićni ukrasi, adventski vijenci, anđelčići, snjegovići, mirisna smjesa za medenjake, sjajne božićne posudice, vesele čestitke, prirodni sapuni i zdravi čajevi, mekani topli jastučići, raznolike kuglice za božićnu jelku... pravo malo bogatstvo boja i veselih oblika.

Na štandu 1., 2., 3. i 4. razreda iz Antina, učenici i njihove mame pomagačice za posjetitelje su izrađivali prigodne narukvcie. Djeca, a i odrasli, mogli su posjetiti i naš gamerski kutak, gdje se održavao turnir u PES-u, a za dobrovoljni prilog mogli su zaigrati i zabavne igrice na tabletima.

Za sve posjetitelje Sajma bio je tu i bogat kulturno-umjetnički program koji su osmislili i predstavili naši učenici i učitelji. Cijeli program bio je naravno u znaku Božića. Na početku programa pozdravio nas je zbor s pjesmom „Već nove sviću nam zore“.

Članovi literarne skupine, Andrea, Stela i Magdalena, izveli su nekoliko prigodnih recitacija, a Elizabeta nam je ispričala „Priču o tri sveta kralja“. Dramska skupina iz Tordinaca izvela nam je lutkarski igrokaz „U šumi svetog Nikole“, a uživali smo i u prigodnim pjesmama naših mladih solistica Anamarije Kovačević, Lare Miletić, Lane Horvat i Marinele Lovrić. Za kraj su nam učenici iz Antina svima poželjeli Sretan Božić.

Kao i svake godine, cilj Sajma bio je humanitarnog karaktera. Prikupljali smo sredstva za udrugu Marijini obroci, koja pomaže siromašnoj djeci svijeta.

Zahvaljujemo se svim učenicima, učiteljima i djelatnicima OŠ Tordinci te našim gostima iz Vukovara i Retkovaca koji su svojim angažmanom pomogli uveličati naš Božićni sajam. Zahvala ide i u OŠ Zrinskih Nuštar za posudbu razglasa. Također veliko hvala Općini Tordinci i načelniku Željku Matanoviću što nam je i ove godine ustupio salu u Općinskom domu te se pobrinuo za okrjepu svih posjetitelja.

Ostale fotografije sa Sajma možete pogledati u našoj galeriji. Vidimo se dogodine!

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 17. 12. 2015.