Stigli su nam straničnici iz Portugala

Učenici naše škole ove godine su se uključili u međunarodni projekt pod pokroviteljstvom međunarodne udruge školskih knjižničara IASL kojim se obilježava Mjesec školskih knjižnica. Cilj projekta je razmjena straničnika između dviju škola, knjižnica i drugih obrazovnih ili kulturnih ustanova diljem svijeta.

Naša partnerska škola je Escola Básica e Secundária de Fajões iz Portugala.

U projektu su sudjelovali učenici 6. razreda i Mali knjižničari.

18. listopada obilježavao se Dan kravate (koja potječe iz Hrvatske), te smo odlučili da naši straničnici imaju baš taj oblik, oblik kravate. Učenici su ukrasili straničnike različitim nacionalnim motivima, kao što su hrvatski grb i zastava te crtežima okoliša u kojem žive.

Pristigli radovi učenika iz Portugala izloženi su na vratima školske knjižnice, a kad izložba završi, podijelit ćemo ih učenicima koji su izrađivali straničnike za njih.

Kako izgledaju straničnici koje smo poslali i straničnici koje smo dobili možete vidjeti na sljedećim fotografijama.

Bookmark Project se pokazao kao jednostavan i zabavan način povezivanja knjižnica i škola te stvaranja prijateljstava širom svijeta. Sudjelovanjem u ovom projektu učenici su imali priliku osvijestiti važnost vlastite baštine i kulture, kreativno je predstaviti, a istovremeno upoznati daleke zemlje.

objavio: Tatjana Behin   datum: 18. 11. 2015.