Razvoj humanih vrednota kod učenika Osnovne škole Tordinci

Budući Osnovna škola Tordinci ima status Eko-škole, naši su učenici aktivno uključeni u Eko-skupinu i skupinu Cvjećara. Kako bi eko proizvodi naše škole bili raznovrsniji udružili su se učenici skupine cvjećara i Eko skupine te naše dosadašnje eko proizvode kao što su eko tvrdi sapuni, džem od jabuka,  nevenova mast, tekući deterdženti i sapuni, obogatili smo novim proizvodom sokom od mente. Učenici vođeni učiteljicom Dijanom Penavom (voditeljicom cvjećara) i učiteljicom Milicom Jakuš (voditeljicom Eko skupine) obilježili su svjetski Dan jabuka.

Prošle školske godine smo prvi put obilježili Dan jabuka na način da učenici naprave nešto dobro i humano za mještane svoga sela. Tako smo i ove školske godine povodom ovoga dana posjetili  i obradovali starije mještane koji žive sami u Tordincima. Učenici su ispekli razne vrste kolača od jabuka. Osim kolača u poklon smo ponijeli eko proizvode naše škole, a to su eko sapun, džem od jabuka, nevenova mast i sok od mente. Sve te proizvode su učenici izradili sa velikim interesom, voljom i ljubavlju.

Reakcije starijih mještana bile su neopisivo pozitivne, bilo je tu iznenađenja, sreće i smijeha. Velika radost bila je prisutna i kod učenika naše škole koji su poklon pakete nosili bakama. Učenice Ivona Pecelja i Ivana Adžić istaknule su kako im je drago vidjeti sretna i nasmijana lica, a još bolji osjećaj kada znaju da su i one svojim radom i vremenom koje su kvalitetno posvetile nekome drugom, usrećile one kojima je svaki dan najčešće isti, a koji su trenutno sami i daleko od svoje rodbine i djece.

Naš cilj kroz obilježavanje Dana jabuka je postignut te se nadamo da ćemo ga i sljedeće školske godine ponoviti na veliku radost svih baka, učenika i svih djelatnika naše  škole.

objavio: Dijana Penava   datum: 27. 10. 2015.