Engleski jezik

Njemački jezik

Hrvatski jezik

Utakmica godine u Antinu

Jučer je u Antinu odigrana utakmica koju je cijela Hrvatska čekala cijelu godinu . Na svjetski poznatom terenu „Kod Ljubice“ u Antinu, koji je bio ispunjen do posljednjeg mjesta, svoje nogometno znanje odmjerile su ekipe učenika od prvog do četvrtog razreda iz Antina i Tordinaca.

Stari rivali su se za ovu utakmicu pripremali čitavu godinu te su igrači obje ekipe s nestrpljenjem čekali sučev zvižduk i početak utakmice. Treneri ekipa Marija Plivelić (Tordinci) i Bruno Sekereš (Antin) su na raspolaganju imali sve svoje igrače te su se s pravom oboje nadali pobjedi svojih ekipa.

Početak utakmice je protekao u ispitivanju snaga te jalovim napadima Antina koje su gosti iz Tordinaca odbijali s lakoćom. Kako je prvo poluvrijeme prolazilo tako je jačao pritisak Antina te su napokon nakon sjajne akcije u šestoj minuti stigli do vodstva. Pogodak je Antinčanima dao krila te su do kraja poluvremena još dva puta uspjeli zatresti mrežu gostiju iz Tordinaca. Posebno je lijep bio treći gol kojeg je postigao Marko Pastor, stasiti stoper Antinčana, koji je opalio loptu sa svoje polovice te je ona završila u rašljama odličnog golmana Adžića.

Drugo poluvrijeme nije bilo ništa manje uzbudljivo od prvog. Na samom početku Tordinčani su imali priliku smanjiti vodstvo Antina nakon što je sudac Adam dosudio kazneni udarac za njih zbog igranja rukom u šestercu jednog od igrača Antina. Loptu je na bijelu točku namjestio najbolji igrač Tordinaca  Mario „Mandžukić“ Marić i odlično opucao, ali je golman Petar „Pletikosa“ Rezo obranio udarac sjajnom paradom. Do kraja utakmice gosti su uspjeli smanjiti rezultat, ali za potpuni preokret više nisu imali snage, a ni vremena. Utakmica je završena pobjedom Antina 3-1.

Nakon utakmice uslijedilo je druženje igrača obje ekipe i navijača uz osvježavajuće napitke, kekse, a svi igrači su za svoj trud nagrađeni i sa čokoladicom.

Nakon utakmice pitali smo i naše reprezentativce koji su nazočili ovom spektaklu kako su oni vidjeli ovu utakmicu.

Tako je Luka Modrić, igrač Reala iz Madrida izjavio: „ Sjajna utakmica u kojoj sam uživao i podsjetio se na svoje školske dane. Vidio sam danas par igrača koji će za koju godinu naslijediti mene i Rakitića u hrvatskoj reprezentaciji“.

Za izjavu smo zamolili i Ivana Rakitića koji je prije par dana osvojio Ligu prvaka s Barcelonom: „Ovo što sam danas vidio nadmašilo je sva moja očekivanja te sa sigurnošću mogu reći da se ne moramo brinuti za budućnost hrvatskog nogometa“.

Za kraj moramo posebno pohvaliti ponašanje igrača obje ekipe koji su cijelu utakmicu odigrali u fair play ozračju. Uz nadu da će ovakve utakmice postati tradicionalne upućujemo Vam sportski pozdrav.

objavio: Bruno Sekereš Marija Plivelić   datum: 11. 6. 2015.