Obilježili Dan škole i brončani status Eko-škole

Utorak (19. svibnja) je za našu školu bio jako važan dan. Proslavili smo Dan škole, a u isto vrijeme i obnovu statusa Eko-škole. Kako smo već šest godina u projektu Međunarodne Eko-škole, ove godine smo zbog velikog truda i rada na području ekologije stekli brončani status Eko-škole.

Na početku svečanosti ravnatelj škole Antun Maletić pozdravio je sve prisutne i zahvalio svima koji su doprinijeli radu na projektu Eko-škole. Nazočne su pozdravili i načelnik Općine Tordinci Željko Matanović te županijska koordinatorica Eko-škola Dobrila Ereš.

Potom su nam učenice 5. razreda Valentina Pavić i Marinela Lovrić kratko predstavile projekt Eko-škole i sve aktivnosti koje smo u protekle dvije godine kroz njega proveli. Također su nam ukratko opisale ciljeve i aktivnosti provedene u sklopu ovogodišnjeg školskog projekta Osobni i socijalni razvoj.

Da ne bi cijeli program bio u ozbiljnom tonu, pobrinuli su se učenici dramskih skupina sa svojim igrokazima Roboti pojma nemaju te Vitamini i minerali. Mali i veliki zbor otpjevali su nam nekoliko veselih prigodnih pjesama, a folklorna skupina nam je za kraj otplesala kolo Navuć suknju zelenu i Logovac.

Tijekom svečanosti ravnatelj je uručio priznanja učenicima koji su ostvarili značajna postignuća na natjecanjima tijekom ove školske godine. Načelnik Općine je dodijelio medalje učenicima koji su postigli najbolje rezultate na školskom krosu održanom prije svečanosti.

Na samom kraju svečanosti upriličeno je podizanje Zelene zastave, simbola Eko-škole. Zastavu je podigla učenica 7. razreda Mihaela Sočec, a pripomogli su joj drugi članovi školske Eko-skupine.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 20. 5. 2015.