Maskenbal, maskenbal...

16. veljače u našoj smo školi imali maskenbal.

Učenici  od 1. do 4. razreda iz Tordinaca uz pomoć učiteljica su pripremili prigodan program koji su izveli pred svojim roditeljima, bakama i rodbinom. Bilo je tu recitacija, igrokaza, pjesme i plesa.

Uz prigodan program prisutni su mogli vidjeti i izložbu maski koje su učenici izradili uz malu pomoć roditelja. Nakon priredbe podijelili smo pohvalnice najmaštovitije obučenim učenicima a to bili sljedeći učenici: Ana Petrović, Lara Miletić i Iva Bajić.

Nagrade za najljepše maske dobili su Mario Marić koji je osvojio 1. mjesto dok su 2. mjesto dijelili učenici koji su imali isti broj bodova a to su: Lana Horvat, Luka Lovrić i Marija Sesar. Uz ukusne krofne i kolače završili smo ovaj veseo dan.

U Antinu je isto bilo veselo i zabavno. Učenici su plesali pod maskama.

U školu su došle vile, vještice, vatrogasci, nindže, hrvatski navijač i brazilski nogometaš, a bili su tu i šeik, mušketir, indijanka i pčelarica. Iz političkih krugova posjetila nas je predsjednica Kolinda Grabar Kitarović, a se estrade naša poznata pjevačica Jelena Rozga. U posjet su nam došle i mnoge druge maske.

Nakon izbora naj maski krenuli smo u šetnju do Lovačkog doma. Cijelu karnevalsku povorku putem su čuvali vojnik Matija i policajac Jurica. U Domu su nas dočekale naše vrijedne i uvijek vesele mame s kiflicima, krofnama i ostalim domaćim specijalitetima. Veselu povorku su predvodili naši pobjednici,a to su Petar Rezo koji je dobio 1. nagradu za masku predsjednice, zatim Marko Pastor iz trećeg razreda pod maskom Jelene Rozge i naša predivna indijanka iz drugog razreda Ena Kovačević. Bilo nam je lijepo i svi smo uživali u maskenbalskim šalama, pjesmi i plesu.

objavio: Marija Banić Lidija Flinčec   datum: 18. 2. 2015.