Obilježili smo 100. dan škole

U sklopu našeg godišnjeg projekta Osobni i socijalni razvoj, učitelji i učenici razredne nastave u Tordincima i Antinu, uključili su se u nacionalni e-Twinning projekt „100. dan škole“. Projekt obuhvaća učenike i učitelje od 1. do 4. razreda iz cijele Hrvatske, koji su kroz odabrane sadržaje obilježili 100. dan u školi.

Naš 100. dan škole obilježili smo u četvrtak 12. veljače kroz integrirani dan. Prva dva školska sata učenici su sudjelovali u radionicama iz engleskog jezika te vjeronauka. S vjeroučiteljicom su učili o 100. apostolskom putovanju pape Ivana Pavla II. u Hrvatsku 2003. godine, a iz engleskog jezika su s učiteljicom izradili englesko-hrvatski slikovni rječnik sa 100 najvažnijih riječi za svoj uzrast.

Treći sat učenici prvoga i drugoga razreda imali su likovnu kulturu na kojoj su, uz pomoć učiteljica, temperama izrađivali veliko drvo od 100 otisaka njihovih dlanova. Nakon toga, na satu hrvatskog jezika izrezivali su 100 srca na koje su pisali 100 razloga zašto vole školu.

Učenici trećeg i četvrtog razreda 100. dan škole proveli su radno i zabavno. Na satu hrvatskog jezika, u skupnom radu, pisali su što više riječi koje u sebi sadrže riječ STO. Igrali su igre riječima koristeći pametnu ploču, a zatim su od navedenih riječi pisali zajedničku priču. Na satu matematike rješavajući zadatke morali su otkriti je li rješenje 100 ili nije. Nakon toga sami su smišljali zadatke kojima je rezultat broj 100. Zadnji sat učenici od prvog do četvrtog razreda OŠ Tordinci proveli su zajedno igrajući igru BINGO, koja je također sadržavala brojeve do 100 i pokazala se izuzetno zanimljivom i zabavnom.

I u Antinu je toga dana sve bilo u znaku broja 100. Učitelji i učenici su se kroz razne radionice zabavili i prisjetili najljepših trenutaka koji ih vežu za školske klupe. Promišljali su o budućnosti kroz radionicu Mi za 100 godina, a imali su priliku i zaviriti kako će izgledati kad im bude 100.

Tražili su riječi u kojima se krije riječ sto. Slikali su svojih sto uspomena na školu. Četvrti razred pjevao je himnu stotom danu škole. Na kraju su si uručili prigodne čestitke koje su izradili jedni drugima.

Odlična ideja projekta pokazala se poučnom i zabavnom kako učiteljima tako i učenicima te se nadamo da ćemo ga obilježiti i iduće godine.

Ostale slike s našeg projekta možete vidjeti ovdje, a Antinčani su pripremili i kratak filmić svojih radionica.

objavio: Marija Plivelić Sanja Božić   datum: 16. 2. 2015.