Obilježili smo Svjetski dan jabuka

U sklopu godišnjeg školskog projekta Osobni i socijalni razvoj učiteljice Dijana Penava, Danijela Abramović i Lidija Flinčec odlučile su ove godine obilježiti Svjetski dan jabuka.

Vođeni idejom kako jabuka pripada najkorisnijim namirnicama za zdravlje organizma, učenici predmetne nastave ispekli su razne vste kolača od jabuka, koje su uz eko proizvode naše škole (eko sapun, džem od jabuka i nevenovu mast) poklonili starijim mještanima Tordinaca. Sve te proizvode učenici su izradili s velikim interesom, voljom i ljubavlju.

U našoj područnoj školi u Antinu učenici 3. razreda zajedno s učiteljicom Lidijom Flinčec prikupljali su jabuke cijeli prošli tjedan. Kroz priču i igrokaz Tri jabuke - crvena, žuta i zelena, saznali smo koliko je jabuka zdrava. Učenici su slikali, glumili i naravno jeli jabuke. Na kraju tjedna posjetili su starije mještane Antina te im darovali prikupljene jabuke uz poruku: "Jedna jabuka na dan, doktor iz kuće van!"

Lijepo je bilo vidjeti starije ljude koji su bili dirnuti našim posjetom te skromnim poklonima koji su im puno značili. Drago nam je da smo i mi kao škola našim sumještanima pokazali da mislimo na njih te da škola osim obrazovne, ima i veliku odgojnu ulogu. Tijekom obilaska i podjele poklona učenici su pokazali  zrelost u komunikaciji, toplinu i nježnost. Naš je cilj kroz ovaj projekt postignut te se nadamo da ćemo ga ponoviti i sljedeće školske godine.

objavio: Dijana Penava Lidija Flinčec   datum: 29. 10. 2014.