Dan mrkve

I ove smo školske godine prigodno u školi obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Kao što je prošle godine tema Dana kruha bila bundeva, tako su ovogodišnji Dani kruha bili u znaku mrkve koja je još jedno zdravo i ukusno povrće.

Učenici u Tordincima razveselili su nas prigodnim recitacijama, igrokazima i pjesmom uz koje smo naučili i ponešto o zdravim svojstvima mrkve. Učenici sedmog razreda svojom su nas prezentacijom upoznali s poviješću mrkve. Osmaši su nam predstavili svoj ljekoviti balzam od mrkve, a mogli smo isprobati i zdrave sokove od mrkve, cikle i jabuke.

Na kraju programa održali smo i malu potragu za blagom, to jest mrkvom. Najbrža među učenicima predmetne nastave bila je Nikolina Kovačević iz 7. razreda, a u razrednoj nastavi Alen Nemet iz 3. razreda.

U Antinu smo također uživali u zanimljivim igrokazima, poučnom razgovoru o mrkvi te izvedbi folklorne skupine. Predstavnici razreda natjecali su se u video igrici Zekoslav Mrkva, a pobijedio je 4. razred s najviše prikupljenih mrkvi.

U obilježavanje Dana mrkve uključili su se i roditelji naših učenika. I u Tordincima i u Antinu moglo se naći ukusnih kolača, pita, torti, muffina i drugih slasnih delicija od mrkve. Ovom prilikom željeli bismo se zahvaliti svim roditeljima koji su svojom pomoći i nazočnošću uveličali ovu svečanost.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 19. 10. 2014.