Svjetski dan zdravlja

Svjetski dan zdravlja, koji se obilježava 7. travnja već 64 godine, potaknuo nas je da pokušamo zajednički osmisliti integrirani dan kojim bismo učenicima približili ideju o važnosti tjelesnog i mentalnog zdravlja.

Na inicijativu školske knjižničarke, udruživši snage, učitelji razredne nastave matične škole zajedno s pedagoginjom, osmislili su aktivnosti kojima su učenicima na zabavan i opušten način prikazali prednosti zdrave prehrane, sporta i kretanja, istaknuli važnost pranja zuba i ruku te osvijestili kvalitetno provođenje slobodnog vremena.

Djeca su odlično prhvatila koncept zdravog doručka naših učiteljica - Andreje i Jasne - pa smo tako svi probali palentu i žitarice s mlijekom, fini kruh s domaćim pekmezom ili medom te se na kraju zasladili odličnim zobenim keksima, jogurtom i voćem.

Lijepo smo se družili te naučili kako što produktivnije provesti slobodno vrijeme. Uživali smo u abecednoj tomboli i društvenim igrama koje je osmislila učiteljica Marija.

Učitelj Bruno sve je razveselio svojom razrednom olimpijadom.....Trčali smo, preskakali uže, vrtili obruč, bacali loptu u dalj...

Kraj ovog našeg sportsko-zdravo-društvenog dana zaokružila je pedagoginja. Ona nas je kroz igru asocijacija, igru vješala i natjecateljsku pitalicu provela kroz osnovna pravila higijene te istaknula zašto nam je važno brinuti o tijelu.

objavio: Marija Vuković   datum: 8. 4. 2014.