Posjet tiskari i stolarskoj radnji - projekt Mali poduzetnici

U sklopu našeg ovogodišnjeg projekta „Mali poduzetnici“ drugi razred PŠ Antin zajedno s učiteljicom Lidijom Flinčec posjetio je tiskaru "Lukitisak" i stolarsku radnju "Ž.I.R." Cilj nam je bio upoznati važnost zanimanja grafičar i stolar.

U tiskari su nam grafičar Željko Lukadinović i njegov pomoćnik otkrili sve mogućnosti rada na strojevima, od tiskanja računa, blokića, kalendara, rokovnika do tiska različitih džepnih knjižica i knjiga.

Gospodin Lukadinović je i našim učenicima omogućio isprobati neke od alata u tiskari, tako da se tiskara pretvorila u radionicu malih poduzetnika koji su izrađivali krune, čestitke, pozivnice... Dok su učenici izrezivali papir vlasnik je izrađivao blokiće za svakog učenika koji su oduševljeno promatrali njegov rad.

U stolarskoj radnji gospodin Željko Ulm pokazao nam je kako sigurno rukovati stolarskim alatom, od bušilica do ogromnog usisavača za skupljanje piljevine. Objasnio nam je kako izrađuje pokućstvo od  jasena, bukve, trešnje, hrasta i oraha.

Ljubazni domaćini počastili su nas grickalicama, kiflicama, fritulama i domaćim sokovima tako da smo se osjećali kao kod kuće.

Zaista smo uživali u kretivnim vještinama ova dva školska prijatelja i roditelja naših učenika. Učenici su bili oduševljeni posjetom, puni doživljaja i novih iskustava, naučili su kako je potrebno puno truda da se bude dobar poduzetnik. Tko zna, možda netko poželi biti grafičar ili stolar kad odraste.

objavio: Lidija Flinčec   datum: 28. 3. 2014.