Uspjeh na natjecanju

U subotu 16. ožujka 2013. je održano natjecanje Mladih Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci. U konkurenciji 18 ekipa Podmlatka Crvenog križa (osnovne škole) ekipa OŠ Tordinci osvojila je 2. mjesto.

Već dvanaestu godinu za redom, natjecanje Gradskog društva CK Vinkovci je najmasovnije u Hrvatskoj. Svečanosti otvaranja natjecanja nazočili su gradonačelnik Vinkovaca dr. Mladen Karlić, zamjenik župana Mato Golubičić, predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci doc.dr.sc. Dražen Švagelj, predsjednik Društva Crvenog križa Vinkovci dr. Mato Karalić te ravnatelji i mentori ekipa sudjelujućih škola.

Natjecanje je sadržavalo 4 pismena testa iz povijesti Međunarodnog pokreta Crvenog križa, međunarodnog humanitarnog prava, Konvencije UN o pravima djeteta, Deklaracije o ljudskim pravima i znanja i vještina prve pomoći. Osim toga bile su dvije praktične pozicije prve pomoći. Prvo mjesto u kategoriji Podmlatka osvojila je OŠ Vladimira Nazora Vinkovci. Drugo mjesto OŠ Tordinci u sastavu: Mario Vitomir (vođa ekipe), Stjepan Matanović, Manuela Ferić, Filip Vengring, Katarina Božić i David Vidaković pod vodstvom mentora Antuna Maletića. Treće mjesto osvojila je ekipa OŠ Bartola Kašića Vinkovci.

Ponosni smo i na činjenicu da naši bivši učenici u nastavku školovanja sudjeluju u ovom natjecanju. Ove godine je to naša Sandra Lovrić koja je s ekipom Zdravstvene i veterinarske škole osvojila drugo mjesto u kategoriji Mladeži Crvenog križa. Čestitamo svim osvajačima prva tri mjesta, a pobjednicima želimo puno uspjeha u daljnjem natjecanju!

objavio: Antun Maletić   datum: 26. 3. 2013.