Nipetnišest - Dodjela nagrada Plavog telefona za učinjeno humano djelo

U subotu 29.10.2011. u 12:00, predstavnici učenika razredne nastave pod vodstvom učitelja Brune Sekereša i Sanje Božić krenuli su put Zagreba. Odredište nam je bilo kazalište Gavella, a cilj nagrada za učinjeno humano djelo.

Svake druge godine Plavi telefon dodjeljuje nagradu hrabrim i humanim pojedincima i skupinama koji su svojim postupcima pokazali da imaju veliko srce. Naši učenici to su pokazali 2009. godine kada su novac prikupljen na Božićnom sajmu darovali obiteljima u potrebi naše općine.

U Zagreb smo stigli oko 16: 00 sati i odmah radoznalo krenuli u obilazak. Najprije smo vidjeli Hrvatsko narodno kazalište.

Šetali smo Ilicom te stigli do uspinjače koja nas je dovela do Gornjeg grada točnije kule Lotršćak, ali stigli smo prekasno da čujemo Grički top. Obilazimo Markov trg, Kamenita vrate i Radićevom ulicom spuštamo se na Trg bana Josipa Jelačića. Mali odmor kraj Manduševca, a onda još jedan uspon do prekrasne zagrebačke katedrale.

Nakon obilaska katedrale imamo vremena za sladoled i šetnju Zrinjevcem, a onda jurimo u Gavellu po zasluženo priznanje. Tamo nas dočekuju nasmijani i razigrani crveni nosovi. To su klaunovi doktori, glumci specijalizirani da djeci olakšaju duge boravke u bolnicama. Oni nas uvode u kazalište i smještamo se na naša mjesta.

Voditelj dodjele bili su Zlata Muck i Luka Nižetić, a nastupali su i Jaques Houdek, Bojan Jambrešić, Kim Verson te nekoliko plesnih skupina.

Nagrada se dodjeljivala u tri kategorije humano grupno, humano individualno i hrabro individualno. Nagrade su uručivali Mirna i Mario Valentić, Marcela Oroši i Mark Marku te Sanja Doležal i Enis Bešlagić.

Ponosni smo što smo sudjelovali na ovakvom događaju. Oduševljeni programom, puni dojmova s nagradom u rukama, a smiješkom na licu krećemo kući.

objavio: Sanja Božić   datum: 3. 11. 2011.