Dani kruha u našoj školi

Učenici 1.- 8. razreda OŠ Tordinci, te područne škole Antin zajedno s razrednicima i učiteljima škole obilježili su prošli tjedan Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Postavili su izložbu plodova zemlje užeg zavičaja, kruha i krušnih proizvoda, različitog sjemenja, te starih alata koji su se koristili ili se još koriste u obradi zemlje i pripremi kruha. Bilo je tu i starih stolnjaka, ručnog rada, te lutaka izrađenih od prirodnih materijala koje su djeci izradile njihove bake. Organizirali smo izbor najljepše uređenog stola, te prigodni program.

Dramska skupina predmetne nastave kroz scensku je igru prikazala život pšenice od sadnje pa do nastanka brašna.

Na prigodan program učenika nižih razreda pozvali smo roditelje, bake i djedove koji su svojom nazočnošću uveličali cijeli program. Nekoliko učenika obuklo se u narodnu nošnju čime smo naglasili da i u školi njegujemo i cijenimo kulturnu baštinu. Prigodni program se sastojao od recitacija i igrokaza, a na kraju su učenici zapjevali i zaplesali. Nakon programa zahvalili smo se svim mama i bakama koje su ispekle ukusne krušne proizvode te smo sve prisutne pozvali na zajedničko blagovanje kruha.

Titulu najljepše uređenog stola u predmetnoj nastavi odnio je 7. razred,

dok su se u razrednoj nastavi u Antinu najviše potrudili 2. i 3. razred,

a uTordincima je najljepši stol imao 1. razred.

Čestitamo pobjednicima!

Ostale fotografije možete vidjeti u našoj galeriji.

objavio: Marija Banić   datum: 26. 10. 2011.