ČITANJE NA SLAMI

Prošli smo tjedan odlučili uživati u lijepom jesenskom danu - zajedno s knjigom.

U utorak, 4. listopada, proveli smo projekt Čitanje na slami osmišljen kao poticaj učenicima da se ponovno zaljube u knjigu i pisanu riječ. Cilj ove aktivnosti bio je učenike zainteresirati za tekst, prezentirati ga na zanimljiv i neobičan način te uključiti djecu da aktivno sudjeluju u ovoj zabavno - poučnoj akciji.

Učenici od 1. do 4. razreda odabrali su jednu od tri skupine u kojoj žele sudjelovati.

Svaka je skupina imala svoj tekst i zanimljive zadatke koje je trebalo odraditi nakon čitanja priča.

Tako su se učenici posebno zabavili u pogađanju jesenskog voća koje se kušali jer su bili vezanih očiju, drugi su se vrijedno posvetili traženju skrivenih kartica likova i predmeta iz odslušane priče, dok je treća skupina „otputovala“ u svijet u kojem su postajali patuljci, divovi, princeze u potrazi za čarobnim slatkišima.

Pokušali smo spojiti tradicionalno i moderno – smjestili smo se na pokrivače na slami i uz glazbu s prijenosnih računala uživali u pričama koje nisu lektira.

Školska je knjižničarka kao inicijator ove aktivnosti imala veliku pomoć pedagoginje, učitelja razredne nastave i vjeroučiteljice.

Učenici se jako vesele sličnim projektima i aktivnostima, u kojima će kroz igru i zabavu svašta i naučiti!

Ostale slike možete pogledati u fotogaleriji!

objavio: Marija Vuković   datum: 12. 10. 2011.