Proslavili smo Dan škole

U raspjevanom ekološkom tonu proslavili smo ovogodišnji Dan škole.

Učenike, učitelje i posjetitelje kroz prigodni program provele su naše prokušane voditeljice Matea Božić i Tajana Mihalj.

Školski zbor nas je zabavio s dvije prigodne pjesme – „Eko-ekolozi“ i „Djeca nose svjetove na dlanu“, a učenice petog razreda Ana Flinčec i Katarina Pastor kroz svoj su nas eko-dijalog podsjetile na bitne eko-datume.

Članice školske eko-skupine Josipa Kraljević i Kristina Pavić kroz prigodnu su nam prezentaciju pokazale razne aktivnosti koje su naši učenici i učitelji vrijedno provodili tijekom prošle dvije godine u sklopu projekta Eko-škole. Treći razred iz Antina počastio je sve prisutne kratkim igrokazom „Dvi druge“ i  tri tradicionalna kola „Igra kolo“, „Hopa-cupa“ i „Mi smo dica iz Antina“.

Vrhunac proslave bio je podizanje Zelene zastave. Zastavu je zajedno s Certifikatom međunarodne Eko-škole primilo školsko izaslanstvo na svečanoj dodjeli u Zagrebu 13. svibnja 2011. Čast podizanja Zelene zastave pripala je učenici Nikolini Marić iz 8. razreda koja se istaknula zavidnim rezultatima iz brojnih natjecanja.

Važno je napomenuti da je naša škola jedna od 264 hrvatske škole koje s ponosnom nose naziv Međunarodna Eko-škola. Važnost ovog projekta je stvarno velika jer kroz njega učimo koliko je bitno čuvati prirodu.

Bitno je znati da u našim naporima nismo sami. Ukupno 50 zemalja širom svijeta uključeno je u ovaj projekt. Neke od njih su Engleska, Finska, Francuska, SAD, Bahami, Dominikanska Republika, Kina i Japan. I djeca u tim zemljama zajedno sa svojim učiteljima i roditeljima štite okoliš u kojem svi živimo.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 23. 5. 2011.