Croatian Makers Liga 2023./2024.

Mali robotičari su  sudjelovali u Croatian Makers ligi, natjecanju iz robotike i programiranja za djecu osnovnoškolske dobi. Liga se održala u četiri kola natjecanja, a natjecatelji su bili podijeljeni prema regijama.

Tema Lige za ovu školsku godinu su bila godišnja doba te su učenici, uz programiranje  robota, istraživali kako se priroda mijenja tijekom jeseni, zime, proljeća i ljeta.

Prvo kolo je bilo posvećeno jeseni te su roboti natjecatelja sudjelovali u jesenskim aktivnostima i pripremama za zimu. U drugom kolu robot je putovao u snježnije, planinske krajeve i uživao u skijanju, grudanju i sanjkanju, a u trećem robot je pomagao u sadnji različitog povrća. U četvrtom kolu roboti se udružuju kako bi istražili sve opcije koje nudi ljeto – jedan robot provodi ljeto na gradskom igralištu i parku, a drugi uz more i na plaži.

Za uspješno rješavanje zadataka učenici su trebali isprogramirati robota da samostalno prati crnu i bijelu liniju, pronalazi liniju, koristi RGB diode i zujalicu robota, reproducira melodiju, detektira prepreke ultrazvučnim senzorom te komunicira s drugim robotom koristeći radio vezu.

Skupinu Mali robotičari činili su svi zainteresirani učenici 2., 3. i 4. razreda Osnovne škole Tordinci i Područne škole Antin. Učenici su programirali edukacijski robot micro:Maqueen Plus u skladu sa zadatcima za pojedino kolo te su na natjecanjima marljivo i uspješno sudjelovali. Patrik Ambruž, Filip Lovrić, Andrea Damjanović, Ana Božić, Matija Kovačević, Đuro Pinter, Natalija Vidulin, Mark Soldo, Patrik Vidaković, Valentina Tanković, Roko Božić, Gabriel Knezović i Dominik Kišmartin su kao ekipa osvojili 2. mjesto u regiji Vukovar.

Nešto više o natjecanju možete pronaći ovdje.

Čestitamo i pohvaljujemo sve naše učenike!

objavio: Antonija Petrinović   datum: 7. 5. 2024.

Ovaj mjesec: 1938