Međunarodni izazov iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar 2023.

Od 13. do 17. studenoga održano je Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja pod nazivom Dabar 2023. i u našoj školi i ove godine uz zapažene rezultate naših učenika.

Hrvatska kao punopravna članica međunarodne inicijative Bebras (Dabar) i ove je godine organizirala izazov  iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Izazov je to, koji se već osmu godinu održava u školama diljem Lijepe naše, a u organizaciji udruge Suradnici u učenju i uz podršku CARNET-a, Hrvatskog saveza informatičara i Visokog učilišta Algebra. Izazov podržava i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja, uključujući i one iz Hrvatske.

Natjecanju je pristupilo ukupno 49 065 učenika iz cijele Hrvatske. Na ovom natjecanju učenici naše škole sudjeluju već osmu godinu, otkako se natjecanje provodi, a i ove godine ponovno su postigli odlične rezultate!

Naša škola i ove je godine sudjelovala u natjecanju u svim kategorijama za osnovnu školu. Nakon natjecanja, Organizacijski odbor Dabra objavio je 10 % najboljih rezultata među kojima su se našli i učenici iz naše škole u sljedećim kategorijama:

MikroDabar (učenici 1. i 2. razreda OŠ)

Luka Andričević, 1.razred (OŠ Tordinci)

Sara Šuker, 1.razred (OŠ Tordinci)

MegaDabar (učenici 7. i 8. razreda OŠ)

Mislav Božić, 7.r. (OŠ Tordinci)

Luka Sečkar, 7.r. (OŠ Tordinci)

Svaki učenik je sudjelovanjem (rješavanjem testa i ispunjavanjem ankete) ostvario pravo na digitalnu značku i diplomu, a najboljih 10% učenika dobili su i posebnu značku i zlatnu diplomu.

Ponosni smo na naše učenike i njihov uspjeh. Čestitamo svim natjecateljima na sudjelovanju, a najboljima na odličnim rezultatima!

Hvala svima što ste prihvatili izazov!

I naravno, vidimo se i na Dabru 2024.!

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 30. 11. 2023.