Terenska nastava povijesti u Pakracu, Lipiku i Okučanima

Osmi razred OŠ Tordinci je u sklopu terenske nastave koju organizira Memorijalni centar Domovinskog rata iz Vukovara krajem studenog 2023. godine posjetio mjesta stradanja iz Domovinskog rata na području Pakraca, Lipika i Okučana, gdje su se učenici pobliže upoznali s tijekom događaja iz najtežega dijela recentne povijesti naše domovine.

Dana 27. studenog 2023. učenici osmog razreda OŠ Tordinci u pratnji svojeg razrednika Marka Ivića i učiteljice engleskog jezika Tihane Svoren Kolarec posjetili su mjesta stradanja iz Domovinskog rata na području Pakraca, Lipika i Okučana.

Jednodnevnu terensku nastavu organizirao je Memorijalni centar Domovinskog rata iz Vukovara. Tom prilikom učenici su posjetili mjesta koja su najviše stradala tijekom Domovinskoga rata na području Zapadne Slavonije, kao što su policijska postaja u Pakracu, selo Kusonje, ergelu Lipik i Okučane.

Tijekom boravka u Zapadnoj Slavoniji naši učenici su se upoznali s kulturno-povijesnom baštinom toga kraja, posjetivši muzej grada Pakraca i muzej vojne i ratne povijesti u Pakracu, gdje su mogli pratiti povijesni razvoj Pakračkoga kraja od srednjeg vijeka sve do nedavnih događaja vezanih uz Domovinski rat i nastanak samostalne i neovisne Republike Hrvatske. Poslije posjete muzejima naši su učenici posjetili Državnu ergelu konja lipicanaca u Lipiku, kao i znamenitosti samoga grada. Nakon poučnog i uzbudljivog dana naši su se učenici zajedno s pratnjom sretno vratili svojim domovima.

objavio: Marko Ivić   datum: 16. 12. 2023.