Sastanak Erasmus+ tima – prve aktivnosti u sklopu Erasmus akreditacije

U petak 10. studenog održali smo sastanak Erasmus + tima. Na dnevnom redu sastanka bio je osvrt učitelja i učenika nakon povratka iz Rumunjske s prve mobilnosti učenika te daljnji planovi za mobilnosti učitelja, job shadowing aktivnosti i drugu mobilnost učenika.

Pod prvom točkom dnevnog reda su koordinator učitelj Bruno Sekereš, pedagoginja Ivana Vinkler Komarić te učenici Karlo i Šimun Benčević, Marija Butković, Lucija Horvat, Filip Mihaljević i Domagoj Vitomir članovima Tima podnijeli izvješće o svom boravku u Petrosaniju u Rumunjskoj (Școala Gimnazială I. G. Duca). Prvo su učitelj i pedagoginja naveli detalje puta, smještaja i svih aktivnosti koje su im domaćini ogranizirali i pripremili. Nakon toga su učenici ispričali svoje dojmove te su naveli koje su im radionice i aktivnosti bile najzanimljivije i kroz koje su najviše naučili. Na kraju su zajedno isplanirali diseminacijske aktivnosti.

Koordinator je pod drugom točkom dnevnog reda izvijestio članove Tima o ostalim planovima za prvu fazu akreditacije. Sljedeća aktivnost je mobilnost učitelja na tečajevima u Valenciji iz IKT  i eko područja na koima j će u prosincu sudjelovati učitelji Sanja Božić i Bruno Sekereš. Nakon njih učiteljice Marija Banić i Antonija Petrinović će u veljači sudjelovati na tečaju ICT-Learning by doing na Tenerifima. Članovi su predlagali škole u kojima bi mogli sudjelovati u job shadowing aktivnosti te ih je koordinator zamolio da ih kontaktiraju.

U zadnjoj točki dnevnog reda počeli smo planirati drugu mobilnost učenika -  uzvratni posjet školi u Caceresu u Španjolskoj, vrijeme mobilnosti, način izbora učenika te smo raspravljali o području akreditacije u kojem bi se željeli usavršavati kroz radionice i aktivnosti za učenike.

Učitelj Marko Ivić i učiteljica Antonija Petrinović opravdano su izostali sa sastanka.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 12. 11. 2023.