Tjedan školskog doručka

I ove godine obilježili smo Tjedan školskog doručka od 16. do 20.10.2023.

Nacionalni Tjedan školskog doručka u našoj školi slavimo već treću godinu zaredom, svake nas godine podsjeća na važnost nutritivno bogatog obroka u školi. Tih dana pokušavamo osvijestiti sve one koji svakodnevno sudjeluju u školskom doručku: one koji ga planiraju i osmišljavaju, one koji ga pripremaju i naravno one koji ga s radošću konzumiraju. Ovogodišnji izazov bio je oformiti Tim Školskih Detektiva, a to je bio 6.r., koji su koristeći svoja znanja, vještine, kreativnost i snalažljivost rješavali tajne Zagonetnog jelovnika kojeg smo imali cijeli tjedan u našoj školi. Detektivi su uglavnom uspješno riješili Zagonetni jelovnik te će kao nagradu imati jedan dan u narednom tjednu izbor jelovnika po njihovoj želji.

Također smo nekoliko dana imali kušaonicu raznih kolača u kojima je bio jedan tajni sastojak kojega su učenici morali otkriti. Učenici su birani slučajnim odabirom, svaki dan je sudjelovao po jedan učenik iz svakog razreda naše škole. Učenici su bili uzbuđeni dok su kušali razne kolače i tražio se uvijek zalogaj više i za publiku koja ih je promatrala.

Za pravilnu prehranu je važan svakodnevni pravilan odabir namirnica iz svih skupina. Učenici su proučavali i tanjur pravilne prehrane te su napravili vlastiti. Također su rješavali različite zadatke kao što su križaljke, labirinti, rođendanski doručak, razvrstavali su voće i povrće, lijepili su namirnice iz reklama koje mogu koristiti za doručak, napravili prigodan pano i sl.

Svaki je razred dobio i prigodan certifikat za sudjelovanje u Tjednu školskog doručka. Hvala svim učiteljima i učenicima na sudjelovanju!

Nadamo se da će učenici i u dane vikenda izabrati zdrave i nutritivno bogate namirnice te tako stvoriti naviku zdravog doručka. Do idućeg Tjedna zdravog doručka, ne preskačite doručak!!!!

objavio: Jasna Barešić   datum: 24. 10. 2023.