Još jedno priznanje za našu školu

Danas (3. svibnja) nam je stigla prekrasna vijest. Po treći put smo dobili oznaku eTwinning škole.

Naša škola je aktivna u eTwinning projektima od 2013. godine. Od 2017. godine je uvedena oznaka eTwinning škole kao vrsta priznanja školama koje provode uspješne i kvalitetne projekte. Na eTwinning portalu ovako objašnjavaju važnost ove oznake: ,,eTwinning s pomoću te oznake prepoznaje i pohvaljuje uključenost, angažman i predanost ne samo pojedinačnih eTwinnera, nego cijele škole, u kojoj surađuju timovi učitelja i ravnatelja. Škole kojima je dodijeljena ta oznaka spremne su uključiti se u razvojno putovanje pomoću aktivnosti koje se mogu objektivno ocijeniti.“

Misija eTwinning škola je poticati zajedničko vodstvo škole, suradnju i timski rad, inovacije i uključivost te biti primjer dobre prakse za ostale škole. Škole koje su dobile ovu oznaku su prepoznate na europskoj razini kao primjeri za eTwinning i pružaju inspiraciju za budući razvoj aktivnosti. Ove škole pokazuju kvalitetu na više razina poput eSigurnosti, inovativnog pristupa radu i učenju, kreativnog pristupa pedagogiji i poticanju stručnog usavršavanja učitelja.

Velika nam je čast što smo po treći put u društvu izvrsnih škola iz cijele Europe. Ovo priznanje nam daje vjetar u leđa da nastavimo usavršavati svoj rad.

Čestitke svim učiteljima i učenicima koji su svojim radom doprinijeli radu eTwinning tima!

objavio: Tihana Svoren Kolarec   datum: 3. 5. 2023.