Karnevalsko veselje u našim školama

Uz večer društvenih igara, reviju maski i obilje plesnih igara učenici OŠ Tordinci i PŠ Antin uživali su u karnevalskim slavljima.

Posljednje dane nastave prije drugog dijela zimskih praznika učenici naših osnovnih škola prepustili su se karnevalskim veseljima sa svojim učiteljicama i učiteljem te roditeljima. U Osnovnoj školi Tordinci održana je vesela Karnevalska večer društvenih igara za učenike i roditelje. Skriveni pod različitim maskama učenici su uživali u zabavnim društvenim igrama i druženju sa svojim roditeljima te učiteljicama uz namjeru da uz dobru zabavu osiguraju i pobjedu. Naravno da pobjeda nije bila jedini razlog za igranje društvenih igara već i nastojanje da učenici kroz razne igre na zabavan način nešto i nauče. Tijekom večeri roditelji su razgledali i veliku školsku izložbu maske učenika naših škola, a na koncu večeri i bodrili učenike u plesnim igrama. Večer je završila proglašenjem pobjednika plesne igre glazbene stolice u kojoj je pobijedio učenik Andrej Damjanović dok smo ostale vesele maškare nagradili šarenim klaunovskim lizalicama!

U Područnoj školi Antin veselo je bilo na karnevalu jer su učenici sa svojim učiteljicama i učiteljem održali najprije reviju maski gdje su se sve maske predstavile i rekle ponešto o sebi i izradi kostima. Nakon toga su iz šešira izvukli komade papira u obliku puzzle i trebali naći para koji odgovara njihovoj puzzli te su se na taj način spojili u plesne parove. Plesni parovi imali su zadatak plesati s balonima i također otplesati igru glazbene stolice nakon koje su proglasili pobjednika plesnih igara i uručili nagradu najspretnijem učeniku Marku Soldi. Na koncu su se svi počastili ukusnim krafnama.

Karnevalskim veseljima napunili smo srca smijehom, dobrim raspoloženjem i zadovoljstvom uz želje da nam tako veselo bude cijele godine.

Kako je bilo na karnevalskim veseljima u našim školama možete pogledati u školskim foto - galerijama.

Karnevalska večer društvenih igara OŠ Tordinci

Karnevalsko veselje PŠ Antin

objavio: Andreja Vincek Ević Sanja Božić   datum: 20. 2. 2023.

Ovaj mjesec: 2014