Pobjednici školske nagradne izložbe „Maske Europe“

Danas su u našoj školi proglašeni pobjednici nagradne školske izložbe „Maske Europe“ prema odluci stručnog povjerenstva, ali i prema glasovanju učenika naših škola.

Tijekom tjedan dana učenici razredne i predmetne nastave OŠ Tordinci i PŠ Antin imali su mogućnost vrednovati likovne uratke ostalih učenika naših škola izloženih na školskoj izložbi i odlučiti se za najoriginalniju masku. Glasati su mogli putem digitalnog alata MS Forms-a do kojeg su vodili QR kodovi postavljeni na izložbenim panoima pored izloženih radova ili pomoću glasačkih listića. U primjeni ovakvoga načina vrednovanja kao učenje, pod prednostima bih istakla razvoj samokritičnosti i kritičkog razmišljanja kod učenika, razvoj samopouzdanja, osvješćivanje učenika o vlastitom znanju i napretku, aktivno uključivanje učenika u proces vrednovanja, uključenost u proces učenja, uočavanje vlastite razine znanja i mogućnosti te preuzimanje odgovornosti za vlastito učenje. Posebne izazove odabira predstavljalo je razvijanje samokritičnosti i kritičnosti kod učenika, postavljanje jasnih kriterija. U suvremenom pristupu učenju i poučavanju sve se veći naglasak stavlja na učenika koji je samostalan i sposoban pratiti svoje učenje, napredak i potrebe te se samovrednovati i biti sposoban, uz pomoć povratnih informacija učitelja unaprijediti svoje učenje. Kako bi učenici navedeno postigli, a učitelji im to omogućili potrebna je primjena formativnog pristupa vrednovanju. Primjena Vrednovanja za učenje i Vrednovanja kao učenje u svakodnevnom susretu učenika i učitelja podrazumijeva pristup kojim se kontinuirano prati napretka učenika u svrhu ostvarenja odgojnoobrazovnih ishoda i ciljeva učenja.

Vršnjačko vrednovanje naših učenika rezultiralo je tako proglašenjem učenice 8.razreda Lucije Kovačević pobjednicom u kategoriji odabira najoriginalnije maske po izboru učenika.

Prema odluci stručnoga povjerenstva naše škole u sastavu : učiteljica Lucija Marić, Tihana Svoren Kolarec i školske knjižničarke Marije Vuković nagrađeni su sljedeći učenici u kategoriji predmetne i razredne nastave prema kriterijima u originalnom korištenju različitih izražajnih mogućnosti likovnog jezika u prikazu motiva i izražavanju ideje, improvizaciji u primjeni tehnika rada te artikuliranju vlastitih originalnih ideja u stvaranju likovnog rada maske:

• u kategoriji razredne nastave nagrađena je maska koju je izradila učenica 2.razreda PŠ Antin Mia Vengring
  • u kategoriji učenika predmetne nastave nagrađena je maska učenika 8.razreda Dorijana Kalema

Čestitamo našim nagrađenim učenicima, ali pohvaljujemo i sve ostale za kreativnost i trud u radu. Veselimo se novoj izložbi učeničkih radova maski i nagodinu!

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 17. 2. 2023.

Ovaj mjesec: 2013