Uspjeh na Državnom 4. literarno-likovnom natječaju „Velimir Đerek Sokol – Srce za Hrvatsku“

Učenica 4.razreda naše škole Franka Maletić osvojila je 2.mjesto na  4. literarno-likovnom natječaju „Velimir Đerek Sokol – Srce za Hrvatsku“ za učenike osnovnih škola Republike Hrvatske.

Osnovna škola „Stjepan Radić“, Imotski uz pozitivno stručno mišljenje Agencije za odgoj i obrazovanje, suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja te stručnu potporu Memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata organizirala je i ove školske godine 4. Literarno-likovni natječaj "Velimir Đerek Sokol" - Srce za Hrvatsku, a učenica naše škole Franka Maletić uz vodstvo svoje mentorice, učiteljice Andreje Vincek Ević, prema odluci stručnoga povjerenstva (literarnog i likovnog) osvojila je 2. mjesto u kategoriji likovnih radova od 1. do 4. razreda osnovne škole. Prema izvješću organizatora na ovogodišnji Natječaj pristiglo je 212 literarnih i likovnih radova učenika iz osnovnih škola diljem Lijepe Naše. Zakucalo je tako srce domovine od Iloka, Vukovara, Osijeka, Zagreba, Čakovca, Karlovca, Pule, Šibenika, Splita, Omiša, Imotskoga pa sve do juga Hrvatske, a na svečanu dodjelu nagrada došli su brojni učenici i mentori. Tako su ovim  Natječajem Osnovna škola „Stjepan Radić“ i grad Imotski otvorili vrata i svoje srce cijeloj Hrvatskoj.

Iako nismo bili u mogućnosti prisustvovati na svečanom predstavljanju nagrađenih radova, njihovih autora i voditelja  organizatori su nam osvojene nagrade i priznanja uz iskrene čestitke poslali na školsku adresu, a uručio nam ih je ravnatelj naše škole.

Od srca čestitamo našoj Franki i želimo joj puno uspjeha u daljnjem radu!

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 8. 2. 2023.

Ovaj mjesec: 2014