Dobili smo Erasmus akreditaciju

U četvrtak 2. veljače 2023. dobili smo službenu obavijest o rezultatima dodjele Erasmus akreditacija. Agencija za mobilnost i programe EU je na temelju Odluke o dodjeli Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2022. za program Erasmus+, rok 19.10.2022., prihvatila našu prijavu te našoj ustanovi dodijelila Erasmus akreditaciju za odgoj i opće obrazovanje. Akreditacija se dodjeljuje za razdoblje od 1. veljače 2023. do 31. prosinca 2027. godine.

Temeljem dobivene akreditacije naša škola u ovom petogodišnjem razdoblju do 2027. godine provodi svoj Erasmus plan. U tu svrhu akreditacija omogućava financiranje provedbe plana kroz mobilnosti učenika i učitelja u inozemstvo, pohađanje strukturiranih tečajeva i razvijanje međuškolske suradnje sa školama u inozemstvu te aktivnosti job shadowinga.

Erasmus plan škole obuhvaća tri različita područja rada: umjetničko stvaralaštvo, briga za okoliš i digitalizacija. U prvom području želimo ojačati umjetničko stvaralaštvo (glazba, likovna umjetnost, ples, scensko izražavanje). Želimo obogatiti Školski kurikulum novim idejama i aktivnostima u području umjetnosti. U drugom području želimo pokazati snažniju brigu za okoliš i provedbu ekoloških aktivnosti u svakodnevnom radu. Želimo učenike što više zbližiti s prirodom i poticati čuvanje okoliša. U trećem području cilj nam je svrhovita digitalizacija i učinkovito korištenje novih tehnologija. Želimo osposobiti učitelje i učenike za korištenje novih aplikacija u nastavi te pomoću digitalizacije oplemeniti nastavni proces.

Na temelju sadržaja odobrenog Erasmus plana i najmanje jednom u petogodišnjem razdoblju akreditirane organizacije, što znači i naša škola, moraju podnijeti izvješće o provedbi Erasmus standard kvaliteta, podnijeti izvješće o napretku u ostvarivanju ciljeva Erasmus plana i ažurirati Erasmus plan.

Dobivanje Erasmus akreditacije je veliki uspjeh za našu malu školu i školski Erasmus tim. Od ukupno 81 ustanove iz cijele zemlje koje su dobile akreditaciju, naša škola se našla na visokom 11. mjestu prema broju bodova dobivenih ocjenjivanjem prijave. Veseli nas činjenica što smo dobivanjem akreditacije omogućili učiteljima i učenicima odlazak u inozemstvo na stručna usavršavanja i posjete školama što će znatno utjecati na kvalitetu rada škole.

objavio: Antun Maletić   datum: 7. 2. 2023.