Napokon smo dočekali najradosniji događaj u prosincu - naš Božićni sajam!

Pripreme su dugo trajale, ali isplatilo se. U srijedu 7.12.2022. je sve zasjalo u punom sjaju, održan je 14. Božićni sajam OŠ Tordinci. Kao i ranijih godina, učitelji i učenici pripremili su bogatu ponudu proizvoda na štandovima i popratne zabavne sadržaje, a sve u duhu Božića i nadolazećih blagdana. Sama svrha sajma ostala je nepromijenjena. Naime, većina prikupljenog novca i ove godine ide humanitarnoj organizaciji Marijini obroci koja osigurava jedan obrok dnevno siromašnoj djeci u zemljama Trećega svijeta. Dio sredstava ide i za rad učeničke zadruge Dukat.

Sajam je započeo u 17 sati prigodnim ravnateljevim pozdravom. Istaknuo je kako je ponosan na svoje djelatnike i učenike i da im je zahvalan što svake godine nesebično ulažu trud te je sajam sad već postao tradicija zahvaljujući najviše njima. Posebno je pohvalio učiteljicu Lucijanu Marković koja je kao koordinatorica ovogodišnjeg sajma uložila ogroman trud da sve bude što bolje.

Nismo mogli ne primijetiti zadovoljstvo načelnika Općine Tordinci Davora Adžića.

Što Vam je najveća atrakcija na Božićnom sajmu?

Najveća atrakcija ste mi vi učenici OŠ Tordinci i sva ostala djeca jer da nema vas, ne bi bilo škole ni Božićnog sajma.

Što sajam znači za Općinu Tordinci?

Puno znači za promociju sela jer pokazujemo da i mi u malim sredinama možemo organizirati ovako nešto i čestitam vam za organizaciju.

Veselje je započelo veselim taktovima školskoga zbora.

Ubrzo smo primijetili užurbane učenike što je značilo da je započela Potraga za blagom.

Koliko vas ima u ekipi?

Ima nas troje. Sve ekipe imaju troje članova.

Što je nagrada za pobjednike?

Nagrada su besplatni bonovi za jelo i piće.

Kasnije smo saznali da je ovo bila jedna od pobjedničkih ekipa. Čestitamo im!

Natjecateljski duh orio se i s druge strane gdje su učenici igrali zanimljive igre. Najteža im je igra bila pogoditi nogom loptu kroz otvore na ploči. Najuspješniji je bio Gabriel Nevistić, učenik 5. razreda.

Igre su se najviše svidjele onima za koje su i bile namijenjene – učenicima. To nam je potvrdila i Nikolina Balić, učenica 7. razreda.

Što ti se najviše sviđa na Božićnom sajmu?

Najviše mi se sviđaju igre.

Koje si igre igrala?

Više njih, ali mi je najzanimiljivija bila Potraga za blagom. Bila sam u ekipi s Robertom i Melani. I pobijedile  smo.

Je li bilo teško?

Nije, samo treba dobro čitati upute.

Zatim smo obišli učenike i učitelje koji su stajali pokraj svojih izložbenih klupa i strpljivo čekali kupce.

Kako napreduje prodaja? Jeste zadovoljni?

Jako smo zadovoljni. Inače prodamo sve kolače pa ne sumnjamo da će tako biti i ove godine.

Jesu li cijene prihvatljive?

Kupci se ne žale. Nije im teško platiti kad znaju da je proizvod domaći. Sve što prodajemo ručni je rad.

Nekoliko trenutaka kasnije zatekli smo prazne klupe što pokazuje da je prodaja i ove godine izvrsno prošla. Najvažnije od svega je da smo se družili i zabavili te pomogli onima kojima je najpotrebnije. Nadamo se da smo vam uspjeli barem malo prenijeti ugođaj koji je ovdje bio prisutan.

Ovim putem zahvaljujemo načelniku Općine Tordinci g. Davoru Adžiću na pomoći u organizaciji sajma, zatim donačelniku g. Zoltanu Čerepešu, svim zaposlenicima Općine i komunalnog društva, caffe baru Acapulco, g. Stjepanu Pastoviću te foto studiu Cibalia iz Vinkovaca.

Sve najbolje povodom nadolazećih blagdana žele vam učenici novinarske skupine OŠ Tordinci!

objavio: Nevenka Prica   datum: 9. 12. 2022.

Ovaj mjesec: 1995