Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara

Povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje 18.11. u našoj smo školi proveli različite aktivnosti: paljenje svijeća, čitanje poezije, literarno i likovno izražavanje, eTwinning projekt, izrada panoa i vodotornja…

Tih dana u našoj Općini su boravili članovi udruge HVIDRA s otoka Visa te nam uručili vrijednu donaciju.

Učenici osmog razreda su zajedno s učiteljem Mladenom Živkovićem dan prije spomenutog datuma zapalili svijeće kod spomen obilježja masovne grobnice ispred katoličke crkve u Tordincima. Tim činom pridružili su se nebrojenom mnoštvu onih koji su diljem Hrvatske upalili svijeću u znak sjećanja na žrtvu Vukovara.

Učenici 3. razreda u Antinu su zajedno s učiteljicom Sanjom Božić izradili prekrasnu maketu vukovarskog vodotornja te ju postavili u školskom hodniku.

Učenici članovi likovne skupine su pod vodstvom učiteljice Lucije Marić postavili prigodan pano u matičnoj školi na temu Vukovara. Izrađivali su udubljeni reljef na aluminijskoj podlozi s navedenom temom.

U ranijim vijestima već smo pisali o tome kako su učenici sudjelovali na Virtualnoj večeri proze i poezije u sklopu eTwinning projekta te kako su učenici 4. razreda pisali poeziju na temu Vukovara.

Članovi udruge HVIDRA s otoka Visa su tijekom boravka u našoj Općini donirali dva računala za potrebe škole na čemu im iskreno zahvaljujemo! U sklopu organiziranog subotnjeg druženja gostiju i domaćina UDVDR Općine Tordinci, ravnatelj škole Antun Maletić je upoznao goste s Visa s radom naše škole i saznao više o aktivnostima njihove udruge.

objavio: Antun Maletić   datum: 25. 11. 2022.

Ovaj mjesec: 1975