Sastanak Erasmus+ tima

U srijedu 16. studenog održali smo sastanak Erasmus+ tima naše škole. Na dnevnom redu sastanka bila su izvješća s mobilnosti iz Malage i Barcelone te planiranje završnih aktivnosti u projektu "Korak u poduzetništvo".

Pod prvom točkom dnevnog reda učiteljice Sanja Božić i Lucijana Marković izvijestile su ostale članove Tima o svom iskustvu na strukturiranom tečaju „Entrepreneurship in schools“ kojem su nazočile u periodu od 13. do 17. listopada 2022. u Malagi u Španjolskoj. Učiteljice su na tečaju stekle teorijska i praktična znanja o poduzetništvu te su s naučenim bile izuzetno zadovoljne. Doma su se vratile obogaćene novim iskustvima koja će primijeniti u radu na našim školskim projektima.

Učiteljicu Tihanu Svoren Kolarec naš je projekt također odveo u Španjolsku na tečaj „Creative Strategies for Language Teachers: Make it fun! Make it real!“. Tečaj se održavao u Barceloni u periodu od 24. do 29. listopada, a uz našu učiteljicu pohađale su ga i učiteljice stranih jezika iz Bugarske, Latvije, Njemačke te još jedna učiteljica iz Hrvatske. Kroz tečaj je učiteljica Tihana dobila mnoštvo kvalitetnih ideja i materijala za rad s učenicima na satu engleskog jezika te nam je pod drugom točkom dnevnog reda podnijela kratko izvješće o svom iskustvu.

U nastavku sastanka članovi Tima dogovorili su se o provedbi završnih aktivnosti našeg projekta koje moraju biti gotove do 31. siječnja iduće godine. Također su ravnatelj Antun Maletić i koordinator Bruno Sekereš naveli kako postoji zainteresiranost kolega iz drugih europskih zemalja za job shadowing aktivnost u našoj školi, što su svi članovi Tima sa zadovoljstvom prihvatili i već su okvirno dogovoreni neki planovi za predstojeći dolazak stranih kolega.

Sa sastanka su opravdano izostali učitelji Marija Banić, Stjepan Nekić i Marko Ivić.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 21. 11. 2022.

Ovaj mjesec: 1968