Erasmus + mobilnost u Barceloni

Učiteljica engleskog jezika Tihana Svoren Kolarec je u sklopu Erasmus KA1 projekta "Korak u poduzetništvo" sudjelovala na strukturiranom tečaju „Creative Strategies For Language Teachers: Make it fun! Make it Real!“ koji se održao od 24. do 29.10.2022.

Na ovom tečaju su bili sudionici iz Bugarske, Njemačke, Latvije i Hrvatske. Tečaj je počeo upoznavanjem sudionika kroz zanimljive aktivnosti te predstavljanjem škola iz kojih dolazimo. Nakon toga je uslijedio teorijski dio tečaja vezan uz temu višestruke inteligencije (Multiple Intelligence Theory) i kako ju primijeniti u nastavi. Sudionici su se upoznali i s pojmom UDL (Universal Design for Learning). Već prvi dan su dobili mnoštvo ideja i materijala koje mogu koristiti u svom radu u učionici.

Drugi dan je tema bila poučavanje jezika kroz pripovijedanje priča (Storytelling). Sudionici su posjetili obližnje sveučilište gdje su imali praktični zadatak. Nakon povratka u učionicu im je zadatak bio da od uslikanih fotografija sa sveučilištva i brojnim ponuđenim alatima naprave priču/strip koji mogu iskoristiti sa svojim učenicima u razredu.

Treći dan je započeo obilaskom MNAC (Muzej nacionalne katalonske umjetnosti). Tamo su uz obilazak prošli kroz nekoliko aktivnosti koje mogu provesti u radu sa svojim učenicima. Po povratku iz muzeja su nastavili razgovarati o Artful Thinking (razmišljanje kroz umjetnost) i Music Based Learning. Upoznali su i Project Zero te primjenu Thinking Routines ( rutine koje potiču učenike na razmišljanje).

Četvrti dan je bio posvećen temi razvijanja vještina 21. stoljeća. Ovdje su pobliže objašnjeni pojmovi Project Based Learning (učenje kroz projekte), Problem Based Learning (učenje kroz rješavanje zadanih problemskih zadataka), Thinking Based Leaqrning (učenje koje potiče razmišljanje) i Cooperative Learning (suradničko učenje).

Zadnji dan tečaja je tema bila kako učiniti obradu gramatike zabavnijom. Nakon tjedan dana punih sadržaja sudionici su dobili puno ideja, materijala i potvrde o usavršavanju. Tijekom tečaja su sklopljena prijateljstva ali i partnerstva za buduće eTwinning projekte.

objavio: Tihana Svoren Kolarec   datum: 29. 10. 2022.

Ovaj mjesec: 1968