Priredba povodom Dana kruha i zahvalnosti

20. listopada u školi je bilo posebno veselo i svečano jer smo imali priredbu povodom obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti.

U priredbi su sudjelovali učenici od 1. do 8. razreda matične i područne škole. Priredba je bila otvorena za javnost i ove su godine po prvi puta priredbi za Dane kruha i zahvalnosti nazočili načelnik i predstavnici vjerskih zajednica, koji su nakon priredbe blagoslovili sve prisutne i hranu koju su donijeli. Osim njih priredbu su pratili učenici i njihovi roditelji te rodbina.

Tijekom priredbe upoznali smo se s ulogom starih slavonskih peškira ( ručnika ili otaraka), a posjetitelji su mogli poslušati recitacije, pjesme, brojalice i igrokaz o kruhu. Posebno je lijepo bilo poslušati pjesme u izvođenju najmlađih učenika te onih malo starijih uz zvuke tamburice. Uz plesnu točku Seljančice malena prisutni su uživali gledajući dva mađarska plesa koje je s učenicima uvježbala Diana Toth Čerepeš.

Za ovu prigodu mnogi učenici i djelatnici škole obukli su se u narodnu nošnju ili barem dio nošnje kako bi sve bilo svečanije.

Pozornicu nam je osim slavonskih peškira krasila lutka u narodnoj nošnji, koju nam je za ovu prigodu posudila gospođa Manda Mlinarević iz Antina, uz koju se se nakon priredbe fotografirali brojni gosti, učenici i djelatnici.

Prije same priredbe imali smo radionice izrade kiflica i likovne radionice, a razrednici su s učenicima uredili stolove s kruhom i krušnim proizvodima te starim predmetima. Uređivanje stolova bilo je natjecateljskog karaktera, a najljepše uređene stolove imali su učenici PŠ Antin i 4. r. OŠ Tordinci koje očekuju i nagrade.

Nakon priredbe zahvaljujući mamama i bakama naših učenika svi smo zajedno objedovali krušne proizvode.

Ostale fotografije s Dana kruha možete pogledati u našoj galeriji.

objavio: Marija Banić Sanja Božić   datum: 20. 10. 2022.

Ovaj mjesec: 1968