Obilježili smo #ErasmusDays

Prošli smo tjedan u četvrtak 13.10. raznim aktivnostima obilježili #ErasmusDays. Erasmus Dani organiziraju se u cijeloj Europi u periodu od 13. do 15. listopada. Kroz obilježavanje smo željeli s našim učenicima i njihovim roditeljima podijeliti naše Erasmus+ iskustvo.

Na početku programa ravnatelj Antun Maletić je pozdravio učenike i roditelje koji su se u velikom broju odazvali našem pozivu.

Nakon toga je Erasmus koordinator Bruno Sekereš ukratko predstavio Erasmus+ program i 3 KA1 projekta koje je naša škola provela i još uvijek provodi. U sklopu ta tri projekta učitelji i stručni suradnici OŠ Tordinci bili su na 14 strukturiranih tečajeva koji su se održavali od Budimpešte preko Tenerifa pa sve do dalekog Gvadalupea. Učitelji su za ovu priliku izradili plakate s mobilnosti koje smo izložili u predvorju naše škole.

Za kraj uvodnog dijela imali smo javljanje uživo učiteljica Sanje Božić i Lucijane Marković koje se nalaze na tečaju "Poduzetništvo u školama", a koji se održava u španjolskom gradu Malagi.

U nastavku su učitelji Stjepan Nekić i Andreja Vincek Ević za učenike 7. i 8. razreda održali radionicu pod nazivom "Poduzetnički laboratorij: Kako predstaviti svoj proizvod - marketing za početnike" uz završnu aktivnost Escape room posvećenu projektima u kojima je škola sudjelovala.

Učiteljice Tihana Svoren Kolarec i Marija Banić su pozvale učenike razredne nastave i njihove roditelje da im se pridruže u aktivnostima s kojima su se upoznale na tečaju u Dublinu, a pedagoginja Ivana Vinkler Komarić je za učenike 5. i 6. razreda održala Kahoot kviz s pitanjima vezanim uz gradove i države koje smo posjetili. Pobjednik kviza bio je učenik David Kovačević iz 6. razreda.

Za kraj veliko hvala svima koji su svojim dolaskom uveličali naš Erasmus dan.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 17. 10. 2022.

Ovaj mjesec: 2007