Diseminacijsko predavanje i radionica u sklopu projekta "Korak u poduzetništvo"

U četvrtak 25.08. učiteljice Marija Banić i Tihana Svoren Kolarec održale su diseminacijsko predavanje i radionicu u sklopu projekta " Korak u poduzetništvo".

Cilj predavanja bio je prenijeti ostalim učiteljima znanja i vještine stečene na edukaciji The 4 Cs održanoj u travnju ove godine u Dublinu u sklopu Erasmus+ projekta.

Učiteljice su na edukaciji stekle teorijske, ali i praktične vještine vezane uz komunikaciju, suradnju, kreativnost i kritičko mišljenje u školi.

Usvajanje i razvijanje navedenih vještina bitno je poticati od najranije dobi te tijekom cjelokupnog školovanja tako da su ove aktivnosti uz male prilagodbe primjenjive  u razrednoj i predmetnoj nastavi.

Tijekom predavanja učiteljice su predstavile sudionicima sve aktivnosti u kojima su sudjelovale.  Neke od aktivnosti su im se posebno svidjele te su ih provele u svojim razredima dok ostale planiraju provesti u ovoj školskoj godini.

Aktivnosti kojima se potiče suradnja i komunikacija su: imam loptu, mali detektivi, geometrijska slika, pronađi poslovicu, spustimo štap, kod koga je novčić, reci mi što vidiš, tajni prijatelj. Za razvoj kreativnosti predloženo je pisanje pjesama: limerick, akrostih, haiku, dok je aktivnost sa 6 šešira primjenjiva u poticanju kritičkog mišljenja pri čemu se problem promatra iz različitih kuteva.

U 4 aktivnosti predavačice su uključile i učitelje koji su slušali predavanje te su ih potaknule da neke od aktivnosti primjene već u prvim tjednima nastave.

objavio: Marija Banić Tihana Svoren Kolarec   datum: 30. 8. 2022.

Ovaj mjesec: 1987