Posjet Gradskom muzeju Vinkovci

Učenici i učitelji razredne nastave OŠ Tordinci i PŠ Antin posjetili su Gradski muzej Vinkovci.

Vođeni obilazak muzeja je spoznaja da su muzeji jedinstvena mjesta za otkrivanje i učenje naše prošlosti kao i otvaranje dječjih umova prema novim idejama.

Učenici su upoznali arheološki, etnološki, povijesni i galerijski odjel s vrijednom i bogatom zbirkom predmeta tradicijske baštine vinkovačkog kraja.

Kustosica muzeja provela je učenike kroz muzej i objasnila im kako su živjeli ljudi u našim krajevima od kamenog do suvremenog doba.

U sklopu posjeta učenici su zajednički čitali priču iz slikovnice „Muzejske priče i jedna njuška“. To je prva slikovnica Gradskog muzeja Vinkovci koja je nastala u sklopu projekta Godine čitanja, a sadrži priče o muzejskim predmetima koje je osmislila muzejska pedagoginja Iva Krolo. Kako bi motivirala djecu na pažljivo čitanje i slušanje pedagoginja Iva dovela je i  terapijskog psa Bellu koji je osvojio sve prisutne.

Osim toga učenici su sudjelovali u radionici u kojoj su crtali predmete koje su vidjeli u muzeju.

Učenici i učitelji bili su oduševljeni stručnim vodstvom i pristupom kao i prijedlogom za sudjelovanje u novim radionicama i projektima.

Zahvalili smo se na lijepoj suradnji i ugodnom druženju te se prošetali do vinkovačkog korza gdje su učenici pojeli sladoled.

objavio: Lidija Flinčec   datum: 21. 6. 2022.