Izložba Maske u našoj školi

Razdoblje poklada inspirativno je za likovno stvaralaštvo te su ga naši učenici Osnovne škole Tordinci i Područne škole Antin iskoristili za likovno izražavanje kako bi i ove školske godine pokazali svoje umijeće u likovnom stvaralaštvu na temu maske koje su predstavljene na školskoj izložbi.

Cilj izložbe Maske bio je na zanimljiv i pristupačan način potaknuti učeničku  kreativnost kroz upoznavanje povijesti i tradicije obilježavanja fašnika i pokladnih običaja .

Poticanje likovnog stvaralaštva kod djece školske dobi kroz promatranje različitih likovnih djela te upoznavanje različitih likovnih tehnika predstavlja važan aspekt njihova razvoja. Likovnim izražavanjem  djeca bogate svoj likovni rječnik kojim prenose svoje misli, stavove i osjećaje u svijet odraslih. Kroz likovnost djeca jačaju svoju individualnost, samostalnost,  pronalaze divergentna rješenja problemskih zadataka te izražavaju svoj osobni stav i kreativnu slobodu.

Pod vodstvom svojih učiteljica i učitelja : Jasne Barešić, Marije Banić, Lucije Marić, Sanje Božić, Lidije Flinčec, Brune Sekereša i Andreje Vincek Ević učenici su nastojali prenijeti u likovni izričaj vlastito viđenje karnevala koji je uvijek izvrstan poticaj za rad i motivaciju te učenicima nudi obilje likovnih motiva kroz istraživanje likovnog i vizualnog oblikovanja kao sastavni dio života pojedinca i zajednice.

Izložba obuhvaća razne učeničke radove na temu maske koje su stvarane različitim likovnim materijalima i kombiniranim tehnikama : pastelom i ugljenom, kredom, temperom ,kolažem , kaširanjem papira uz korištenje raznih recikliranih materijala poput ukrasnih traka, vune, kartona, papira.

Izložba će biti postavljena u našoj školi do 1.ožujka, a službeno ćemo je zatvoriti nagrađivanjem najuspješnijih likovnih radova u kategorijama razredne i predmetne nastave.

Pozivamo Vas da cijelu izložbu pogledate u online katalogu.

IZLOŽBA MASKE -KATALOG UČENIČKIH RADOVA , OSNOVNA ŠKOLA TORDINCI

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 21. 2. 2022.