Padlet- web alat kao Virtualna učionica

Padlet je online alat namijenjen suradnji koji u uvjetima nastave na daljinu može uvelike pomoći kao svojevrsna virtualna učionica neovisno o uzrastu učenika sa raznim mogućnostima poučavanja učenika na daljinu no i u svrhu formativnog vrednovanja. Iskoristite mogućnost kreiranja neograničenog broja Padlet ploča do kraja lipnja.

Alat se koristi kao online ploča na kojoj možete dodavati svoje nastavne sadržaje namijenjene poučavanju, obavijesti, učitavati slike i dokumente, a možete i drugim sudionicima u učionici omogućiti sve navedeno.
Alat je dostupan na različitim uređajima  što uvelike olakšava suradnju sa učenicima u uvjetima poučavanja na daljinu, lako ga možete prilagoditi  potrebama svog razreda i ima raznovrsnu namjenu.
Jednostavan je za korištenje i omogućuje jednostavno kreiranje sadržaja i suradnje unutar istog dokumenta.  Padlet nije besplatan alat, omogućeno je izraditi 4 ploče nakon registracije no u ovom periodu svi oni koji se sada registriraju, ali i oni koji već imaju kreirane korisničke račune i jave se  korisničkoj službi za podršku na rad u alatu biti će im omogućeno  kreiranje neograničenog broja Padlet ploča do kraja lipnja.

Jednom kada kreirate svoju ploču pošaljite poveznicu svojim učenicima i započnite suradnju. Odlikuje ga opcija što učenici  mogu unositi sadržaj na vašu ploču i bez da su se prethodno prijavili u sustav.
Osim što se može koristiti samostalno kao virtualna učionica Padlet se vrlo lako ugrađuje i u web stranicu kao određena ploča za provedbu raznih oblika rada u nastavi.
Jedan od načina na koji koristim Padlet u nastavi je za rad Kreativne eko skupine Prijatelji prirode u sklopu web stranice svojeg razreda.
Istraživačka i projektna nastava je puno lakša i zanimljivija, roditelji i učenici mogu lako pristupiti nastavnim sadržajima, vidjeti i postaviti svoje uratke, ali i uratke vršnjaka i još mnogo toga.

Padlet  je sigurno jedan od alata koji zbog svojih raznih mogućnosti potiče kreativnost i motiviranost učenika, omogućuje jednostavno organiziranje nastavnih i izvannastavnih aktivnosti, široko je primjenjiv i koristan kako učenicima tako i učiteljima, široko dostupan i jednostavan za korištenje.
Uz mnogobrojne mogućnosti koje ovaj odličan alat pruža suradnička učionica postaje stvarnost i u virtualnim uvjetima nastave na daljinu.

Link na alat: https://padlet.com/

KREATIVNA EKO SKUPINA PRIJATELJI PRIRODE

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 2. 4. 2020.