eTwinning projekt: Planet Earth Day 2020. - stop climate change

Ove školske godine pokrenuli smo eTwinning projekt Planet Earth Day 2020. - stop climate change s projektnim partnerima iz Španjolske i Rumunjske kako bismo razvijali ekološku svijest i potrebu očuvanja prirode i planeta Zemlje u školi i lokalnoj zajednici razmjenjujući svoja znanja i iskustva u provedbi eko aktivnosti s učiteljima u Europi.

Kroz rad na ovom projektu nastojat ćemo pomoći smanjenju klimatskih promjena djelujući na području svoje lokalne zajednice kako bi se borili protiv tih učinaka, ne samo u svojoj lokalnoj zajednici, već i u svojoj zemlji i Europi. Ovaj će projekt pomoći da se stvori ekološka svijest i potreba svih učenika i lokalne zajednice za očuvanjem i brigom o okolišu u kojem žive, ali i u svijetu.

Učitelji i učenici u ovom projektu će biti aktivno uključeni u obilježavanje Dana Planeta Zemlje kroz akcije čišćenja okoliša, istraživačke aktivnosti koje se odnose na Svjetski dan voda, prikupljanje različitih vrsta otpada, sadnju cvijeća i čišćenje škole i lokalnog okoliša, te na kraju održati radionice o recikliranju materijala..

Projekt će se odvijati kroz sljedeće projektne aktivnosti:

ožujak:

- organiziranje akcije skupljanja otpada kao rezultat suradnje škole i lokalne zajednice (elektronički otpad, stari papir, plastika ..)

-organiziranje bilo kojih aktivnosti Svjetskog dana vode, istraživačkih aktivnosti u školi ili u lokalnoj zajednici

travanj:

- čišćenje školskog okruženja i mjesta stanovanja - uključivanje lokalne zajednice,

- sadnja cvijeća ili ukrasnih biljaka kako bi obilježili Dan Planete Zemlje na pedesetu obljetnicu,

svibanj:

- organiziranje igara  na otvorenom uz konzumiranje organski uzgojene hrane specifične za mjesto stanovanja (voćne salate, domaći kruh, džemovi i sokovi…),

-organiziranje radionice s oslikavanjem starih majica - reciklirati stare kako bi postale nove

lipanj:

- završetak projekta, igre na otvorenom, evaluacija projekta, prezentacija projekta, dojmovi

Svaki mjesec razmjenjvat ćemo dojmove i rad na projektu s projektnim partnerima na eTwinning platformi.

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 10. 3. 2020.