Diseminacija tečaja "ICT Learning by Doing"

Na sjednici Učiteljskog vijeća održanoj 20.3.2024. učiteljice Marija Banić i Antonija Petrinović kroz interaktivno predavanje i radionicu prenijele su ostalim učiteljima znanja stečena na tečaju koji je ove veljače održan na Tenerifima.

Učiteljice su interaktivnu prezentaciju izradile u alatu Nearpod pokazavši na taj način ostalim učiteljima koje sve mogućnosti pruža ovaj alat. Tijekom predavanja učitelje su upoznale s modernim oblicima poučavanja kao što su projektno učenje, obrnuta učionica i istraživačko učenje.

Tijekom predavanja učitelji su aktivno sudjelovali rješavajući njima pripremljene zadatke. Osim Nearpoda predstavile su mogućnosti korištenja različitih online platformi poput Ted-Eda i Flipa te alate i stranice za poučavanje čiju vrijednost učitelji mogu iskoristiti u nastavi različitih predmeta. Posebno zanimljiv alat za nastavu geografije je National Geographics Kids, a učiteljice engleskog i njemačkog jezika mogu iskoristiti prednosti alata Smile and learn, Seterra, Lyrics Training, YouGlish te Be funky.

Predstavile su i alat Genially koji u nastavi mogu primijeniti svi učitelji. To je alat koji omogućuje izradu prezentacija, interaktivnih slika, infografika, igara, plakata i izvještaja.

U alatu Veed pripremile su video o boravku na tečaju i prirodnim i kulturnim znamenitostima Tenerifa.

Na kraju su učitelji sudjelovali u skupnoj aktivnosti koristeći alat za suradničko učenje Goosechase. Učitelji su trebali riješiti 6 izazova, a zadaci su bili vezani uz Uskrs.

objavio: Marija Banić Antonija Petrinović   datum: 21. 3. 2024.