Erasmus tečaj "ICT Learning by Doing"

Učiteljice Marija Banić i Antonija Petrinović od 5. 2. 2024. do 9. 2. 2024. sudjelovale su na zanimljivom tečaju "ICT Learning by Doing" koji se održao na Tenerifima.

Prvi dan smo se upoznale s ostalim sudionicima iz Poljske, Grčke i Njemačke. Nakon upoznavanja raspravljale smo o suvremenim metodama učenja i utjecaju tehnologije te njenim načinima primjene u nastavi. Stekle smo znanja o korištenju Google alata Classroom koji smo koristile sve dane tečaja te smo naučile nešto više o prednostima korištenja obrnute učionice.

Drugi dan tečaja upoznale smo tri nove online platforme:Ted-Ed, Flip i Nearpod. Ove platforme su posebno korisne jer omogućuju učenicima suradničko učenje i dijeljenje ideja, a omogućuju učiteljima izradu vlastitih sadržaja kojima mogu učenicima nastavu učiniti zabavnijom.

Treći dan tečaja bio je posvećen alatu Genially. To je alat namijenjen izradi: prezentacija, infografike, igara, interaktivnih slika... Tijekom edukacije svi su sudionici izrađivali svoj Escape room koji su na kraju dana predstavili jedni drugima.

Četvrti dan tečaja bio je usmjeren na alate i web stranice koji se mogu koristiti u različitim nastavnim predmetima te će vjerujem vrijednost njihove primjene uočiti nastavnici naše škole. Od svega navedenog posebno bismo izdvojile National Geographic Kids, Smile and learn, Seterra, Lyrics Training, YouGlish i Veed te Be Funky.

Peti dan tečaja provele smo istražujući mogućnosti alata Goosechase, on line platforme, koji nam omogućuje učenje kroz istraživanje i interaktivna iskustva, poticanje timskog rada te natjecateljskog duha u učionici i izvan nje. Ovaj alat nam se posebno svidio te ga uskoro planiramo koristiti u nastavnom procesu s našim učenicima.

Nakon odrađene aktivnosti uslijedila je podjela certifikata.

Tečaj je ispunio naša očekivanja. Osim stečenih znanja iz područja IKT-a, upoznale smo nove kolegice iz različitih zemalja, poboljšale smo svoje jezične kopetencije vezane uz korištenje engleskog jezika, te smo upoznale prirodne ljepote ovog zanimljivog otoka.

objavio: Marija Banić Antonija Petrinović   datum: 21. 2. 2024.