U našoj školi održano Županijsko stručno vijeće pedagoga Vukovarsko-srijemske županije

Prvo ovogodišnje Županijsko stručno vijeće pedagoga održano je u utorak 28. studenog 2023. u našoj školi. Jedno od predavanja na Vijeću održala je i naša pedagoginja Ivana Vinkler Komarić u sklopu diseminacije mobilnosti učenika u Rumunjskoj.

U Vijeću je sudjelovalo tridesetak pedagoginja iz osnovnih i srednjih škola naše županije. Na početku su ravnatelj i pedagoginja pozdravili sve nazočne, nakon čega su nas učenici Leon Horvat i Mateo Smudić zabavili kratkim igrokazom pod nazivom Tračerice, koji su uvježbali s našom knjižničarkom Marijom Vuković u sklopu dramske skupine.

U službenom dijelu održana su četiri predavanja/radionice. Prva po redu bila je radionica „Upoznajmo se!“ kroz koju smo naučili različite nove aktivnosti koje možemo provoditi s učenicima na satovima razrednog odjela.

Kroz predavanje „Svijet i ja – kritičko mišljenje“ upoznali smo se s nastavnim predmetom Svijet i ja koji se od ove školske godine provodi u školama uključenima u projekt Cjelodnevna škola.

Zadnja dva predavanja bila su diseminacijskog tipa. Prvo, „Inovativni učitelj za školu budućnosti“, koje je ujedno bilo i radionica, je održala kolegica koja je sudjelovala u KA1 aktivnosti u Španjolskoj.

Zadnje predavanje je održala naša pedagoginja Ivana. Pričala je o iskustvima s naše prve mobilnosti za učenike na koju su u listopadu otputovali učitelj Bruno Sekereš i ona sa šestero učenika 7. i 8. razreda. Opisala je sve aktivnosti u kojima su učenici sudjelovali te mjesta koja su posjetili. Predavanje je zaključila s naglaskom na pozitivne dojmove s mobilnosti.

Pedagoge smo u našoj školi prvi put ugostili prije točno deset godina tako da je ovo bila svojevrsna obljetnica, a usput i ugodno druženje kroz edukaciju.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 29. 11. 2023.