Održali smo četvrti sastanak Erasmus+ tima

U srijedu 5. srpnja održali smo četvrti sastanak Erasmus + tima u ovoj školskoj godini. Na dnevnom redu sastanka bio je osvrt na posjet učitelja i učenika iz Rumunjske našoj školi te naš uzvratni posjet njihovoj školi i plan za ostale mobilnosti u prvoj fazi Erasmus akreditacije.

Pod prvom točkom dnevnog reda ravnatelj je izrazio zadovoljstvo planiranjem i provedbom aktivnosti koje su učitelji naše škole osmislili za učitelje i učenike iz Rumunjske. Naveo je kako su i naši rumunjski gosti izrazili zadovoljstvo te da smo kroz organizirane aktivnosti ostvarili ciljeve njihovog Erasmus+ projekta „Don't be mean behind the screen“.

S obzirom da nam je u planu uzvratni posjet školi u Petrosaniju u Rumunjskoj, koordinator Bruno Sekereš dao je članovima Tima nekoliko početnih obavijesti u vezi te mobilnosti. Naveo je kako u Rumunjsku treba putovati šestero učenika i dvoje učitelja. Predložio je da se mobilnost provede krajem rujna te da područje u kojem bi se učenici usavršavali bude umjetničko područje, koje je ujedno i jedno od područja koja usavršavamo kroz akreditaciju.

Koordinator je pod drugom točkom dnevnog reda izvijestio članove Tima o ostalim planovima za prvu fazu akreditacije koja je u provedbi od 1. lipna 2023. do 31. kolovoza 2024. godine. Naveo je kako su nam za prvu fazu odobrena sredstva u iznosu od 32000 eura, u sklopu kojih trebamo organizirati i provesti 5 mobilnosti učitelja, 2 mobilnosti učenika i jednu job shadowing aktivnost. Članovima je dao prijedloge za izbor mobilnosti u skladu s područjima koja kroz akreditaciju trebamo usavršiti (umjetničko, eko te IKT područje).

Također je najavio plan za idući sastanak, dogovor o načinu odabira učenika za mobilnosti te detaljniji dogovor za odlazak u Rumunjsku.

S ovog sastanka opravdano su izostali učitelji Marko Ivić, Tihana Svoren Kolarec te Lucijana Marković.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 13. 7. 2023.