Drvodjelska tehnička škola održala radionice za naše učenike

U srijedu 7. lipnja u školi smo ugostili profesore iz Drvodjelske tehničke škole Vinkovci, koji su u sklopu projekta Drvnog klastera Slavonski hrast s učenicma u PŠ Antin te učenicima 8. razreda održali dvije radionice. Radionica za učenike razredne nastave zvala se „Od šume do grada“, a osmaši su sudjelovali u radionici „3D dizajn“. Radionice je sponzorirala Općina Tordinci.

Kroz radionicu „Od šume do grada“ učenici su saznali koji se sve predmeti mogu izraditi od drveta kao materijala te kakva sve zanimanja vezana uz rad s drvetom postoje. Osim onih standardnih, kao što je drvodjelski tehničar, naučili smo da postoje i zanimanja pod nazivom pilar ili glazbar. Nakon ovog teorijskog dijela, učenici su uz pomoć profesora izradili maketu malog mjesta uz pomoć materijala koje su nam donijeli gosti. Izrađivali su i bojali kućice, stabla i druga obilježja malog mjesta. Njihov završni proizvod možete vidjeti na priloženim fotografijama.

Osmaši su na svojoj radionici također upoznali drvodjelska zanimanja, posebice ona koja se nude u Drvodjelskoj tehničkoj školi Vinkovci. Naučili su i što je 3D tehnologija te koje vještine su nam potrebne za budućnost, a sve to su im pojasnili i pripremili članovi stručnog tima iz srednje škole i Drvnog klastera. U praktičnom dijelu radionice naučili su koristiti 3D olovke s kojima su izrađivali (tj. printali) ukrase za snimanje selfieja.

I mali i veliki su uživali u ovim zanimljivim i poučnim radionicama, a osmaši su dobili i dodatne informacije vezane uz upis u srednju školu. Zahvaljujemo se stručnom timu Drvodjelske tehničke škole i Drvnog klastera na posjeti, a posebno hvala Općini Tordinci, koja je ove radionice sponzorirala.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 12. 6. 2023.