Dijamantni status Međunarodne Eko-škole

Posljednjeg dana nastave, 21.lipnja, obilježili smo svečanim podizanjem zelene zastave u školskom dvorištu kako bismo istakli ovaj izniman uspjeh naše škole i proslavili stjecanje Dijamantnog statusa u projektu Međunarodne Eko škole.

Naša škola Međunarodna je Ekoškola koja aktivnostima koje provodi potiče svoje učenike, učitelje, ali i lokalnu  zajednicu da se aktivno uključe u zaštitu okoliša lokalne sredine u kojoj žive.

U projekt Međunarodne Ekoškole uključili smo se nama sada već davne  školske godine 2007./2008.

Status Međunarodne Ekoškole dobili smo u travnju 2009. godine. Nakon 14 godina predanog rada obnovili smo status Ekoškole i stekli Dijamantni status ispunjavanjem postavljenih kriterija i brigom za okoliš koju promičemo kao trajnu vrijednost i način življenja. Ovo prestižno međunarodno priznanje dodjeljuje se na dvije godine. Nakon toga slijedi nam ponovna obnova statusa. Radom u projektu nastojimo ugraditi odgoj i obrazovanje za okoliš u sve segmente odgojno-obrazovnog rada u našoj školi, ali i svakodnevni život djece, učenika i mladih te djelatnika naše Ekoškole sa zadaćom odgajanja mladih generacija osjetljivima na pitanja okoliša i njihovom osposobljavanju za donošenje odluka o razvitku društva u budućnosti.

Posljednjeg dana nastave okupili smo se u školskom dvorištu kako bismo svečano obilježili novostečeni status podizanjem zelene zastave. Na samom početku učenicima i djelatnicima obratio se ravnatelj Antun Maletić s nekoliko prigodnih i poticajnih riječi.

Svi nazočni tada su prisustvovali podizanju zelene zastave koju su ove godine nosili učenici članovi Eko odbora naše škole. Tim činom obilježili smo 14 godina predanog truda i rada naših učenika i učitelja u projektu Međunarodne Ekoškole.

Provođenje programa Ekoškole postao je naš način razmišljanja i djelovanja tijekom svih godina njegove provedbe.Nastojati ćemo i dalje marljivo ga provoditi i raditi na očuvanju našeg okoliša te čuvati našu prirodu.

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 28. 6. 2023.