Dan BezVeze

Kraj nastavne godine obilježili smo aktivnostima u sklopu Dana BezVeze.

Dan BezVeze je projekt koji je pokrenula OŠ Rapska, Zagreb 2017. godine. Svjesni sve veće okruženosti digitalnim tehnologijama i njihovog utjecaja na naš život, nastavnici OŠ Rapska su pokrenuli ovaj projekt u želji da osvijestimo kada su nam tehnologije neophodne, a kada one nepovoljno utječu na naš život i zdravlje. Svake godine sve veći broj škola se pridružuje ovom projektu kroz razne aktivnosti.

Ove godine pridružili su se i naši nastavnici i učenici pa smo tako zadnji nastavni dan proveli u igrama bez upotrebe digitalnih alata i uređaja. Dan BezVeze započeli su učenici 5. i 6. razreda s nastavnicom hrvatskog jezika Nevenkom Pricom u natjecanju bacanja koplja. Nakon toga su s nastavnicama hrvatskog i engleskog jezika Tihanom Svoren Kolarec te knjižničarkom Marijom Vuković igrali razne igre na igralištu. Ove su igre zahtijevale spretnost, brzinu, suradnju.

Nakon dinamičnih igara na igralištu preselili smo se u našu učionicu na otvorenom gdje su se učenici okušali u igranju raznih mozgalica.

Učenici 8. razreda su s vjeroučiteljicom Valentinom Čuturom igrali Biblijsku igru pogađanja koju su članovi Vjeronaučne skupine samo izradili. Također su se okušali i u razgovoru na engleskom jeziku u igri Agent Undercover.

Učenici 2. i 3. razreda su sa svojom učiteljicom Marijom Banić nastavnu godinu završili igrajući razne društvene igre, a na nastavi engleskog jezika su igrali Alias junior.

Učenici 4. razreda PŠ Antin su se uključili s aktivnostima na nastavi engleskog jezika. Uz pomoć kartica s pitanjima su razgovarali o ljetu i ljetnim aktivnostima.

Uz sve ove aktivnosti zadnji dan nastave prošao je veselo. Nadamo se da su učenici dobili nekoliko ideja kako provesti zabavne ljetne praznike bez pretjeranog korištenja digitalnih uređaja.

Više o aktivnostima možete pogledati u ovom Padletu https://padlet.com/teahana26/dan-bezveze-up2oen1lnyugmj3t

objavio: Tihana Svoren Kolarec   datum: 22. 6. 2023.