Zlatna plaketa učiteljici Branki Tomljenović

Povodom Dana Općine Tordinci u nedjelju 21.5. učiteljica Branka Tomljenović je primila Zlatnu plaketu Općine Tordinci.

Odbor za dodjelu javnih priznanja Općine Tordinci prihvatio je prijedlog Osnovne škole Tordinci i odlučio da Općina Tordinci dodjeljuje Zlatnu plaketu učiteljici Branki Tomljenović za doprinos obrazovanju i razvoju sportske kulture na području naše Općine.

U obrazloženju prijedloga stoji:

Učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture Branka Tomljenović je radila u OŠ Tordinci od 2003. godine kada je otvorena osmogodišnja Područna škola u Tordincima u sastavu Osnovne škole Zrinskih Nuštar. Na tom radnom mjestu radila je sve do umirovljenja krajem kolovoza prošle godine. Osamostaljivanjem Osnovne škole Tordinci 2007. godine učiteljica Branka Tomljenović je postala i predsjednicom Školskog odbora te je na toj dužnosti bila sve do umirovljenja. Kao učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture bila je izuzetno omiljena i poštovana među učenicima, uvijek poticajna, pravedna i dosljedna, tražeći od učenika postizanje maksimuma. Učila ih je zdravom načinu života i poticala ih na bavljenje tjelesnom aktivnošću. Strpljivo i savjesno odgajala je generacije učenika u ljubavi prema domovini i svakom čovjeku, odgajala je za prijateljstvo i solidarnost, čestitost i lijepo ponašanje. Kao hrvatskoj braniteljici, osobito joj je bilo važno upoznati učenike s vrijednostima Domovinskog rata i stradanjima naših mjesta i njezinog Vukovara. Zato nije propuštala voditi učenike na „Kros 12 redarstvenika“ u znak sjećanja na naše heroje. Iako je radila u neprikladnim uvjetima bez sportske dvorane i atletske staze, uspijevala je pripremiti učenike za sportska natjecanja na kojima su osvajali prva mjesta: nogomet, trčanje, skok u dalj, štafeta, „Kros 12 redarstvenika“, stolni tenis i druga. Nije se dala smesti manjim brojem učenika naše škole u konkurenciji daleko brojnijih škola te je odlično pozicionirala našu školu na sportskoj karti županije. Svojim primjerom utjecala je na nekolicinu naših učenika koji su krenuli njezinim stopama na studij kineziologije.

U školskom kolektivu je bila prepoznatljiva po brizi za svakog učenika i zauzimanju za one najslabije. Borila se za pravedan odnos prema učenicima i učiteljima te je imala korektan odnos sa svim roditeljima učenika. Kao predsjednica Školskog odbora bila je most između zaposlenika i uprave škole te je kroz više godina bila osoba zadužena za zaštitu prava i dostojanstva zaposlenika i povjerenik radnika za zaštitu na radu. Svojim dugogodišnjim radom i stečenim iskustvom znala se odlično postaviti u problemskim situacijama na koja je nailazila. Povezala je školu i lokalnu zajednicu kroz suradnju s nogometnim klubovima i trenerima s područja Općine Tordinci. Kroz sve aktivnosti i ukupno djelovanje dala je ogroman doprinos obrazovanju i razvoju sportske kulture na području naše Općine.

Čestitamo!!!

objavio: Antun Maletić   datum: 23. 5. 2023.