Proslavili smo još jedan Dan škole.

U srijedu 17. svibnja obilježili smo najvažniji dan u školskoj godini. Proslavili smo još jedan Dan škole.

Na samom početku programa nam se obratio ravnatelj Antun Maletić s nekoliko prigodnih riječi. Kroz kratki film prisjetili smo se mnogih aktivnosti i važnijih događaja ove školske godine. https://youtu.be/k7QY0iEywqg

Učenici četvrtog razreda su pod vodstvom svoje učiteljice Andreje predstavili sve naše eko aktivnosti. Kako već 14 godina uspješno sudjelujemo u projektu Međunarodne Eko-škole i ove godine smo obnovili status.

Za zabavni dio programa potrudili su se naši učenici i njihovi mentori. Sve je počelo recitacijom posvećenoj obitelji. Imali smo prilike nasmijati se uz dva zabavna igrokaza.

Poslušali smo glazbene točke na gitari.

Vidjeli smo i dvije plesne točke, a naš zbor je sve začinio s dvije vesele pjesme.

Nakon priredbe učenici su imali zdravu zakusku koju je pripremila naša kuharica.

Drugi dio proslave bio je organiziran kroz aktivnosti za učenike. Učiteljice razredne nastave su pripremile plesnu radionicu i eko radionice s kojima su obilježili Dan pčela i Dan biološke raznolikosti.Učenici viših razreda imali su na izbor pet različitih aktivnosti. Knjižničarka i nastavnica hrvatskog jezika su pripremile retro radionicu pisanja pisama kojom su obilježile Svjetski dan pisanja pisama.

Učenici osmog razreda koji su postigli zavidan rezultat na natjecanju Crvenog križa su demonstrirali osnove pružanja prve pomoći.

Dvojica učenika osmog razreda Zvonimir Rezo i Damjan Kolarec održali su radionicu u sklopu obilježavanja Dana Rubikove kocke. Pokazali su prijateljima kako se slažu kocke, napravili su izložbu različitih modela te ih poučavali kako složiti kocke.

Svoju maštu su učenici mogli uposliti u rješavanju Lego izazova.

Najkreativniji su pod vodstvom vjeroučiteljice i pedagoginje imali eko radionicu gdje su izrađivali životinje od prirodnih materijala.

Da je proslava Dana škole bila uspješna govori i činjenica da učenici nisu željeli ići kući već ostati još malo duže u školi.

Sve fotografije sa proslave Dana škole možete pogledati ovdje.

objavio: Tihana Svoren Kolarec   datum: 19. 5. 2023.